חברת התעופה הצעירה גלובאל איירליינס (Global Airlines), אחת מחברות התעופה המסקרנות בענף התעופה בחודשים האחרונים, מודיעה על התקדמות בהכשרת מטוסי האיירבוס A380 של החברה בדרך לטיסות ראשונות.

למי שלא עקב אחר העדכונים הקודמים שלנו בנושא – חברת התעופה גלובל איירליינס היא חברת תעופה בריטית שהוקמה בשנת 2021 עם שאיפה להפעיל להפעיל טיסות טראנס אטלנטיות מלונדון לארה״ב כבר בשנת 2024. הייחודית של החברה נעוצה בבחירה להפעיל צי מטוסים המבוסס על מטוסי האיירבוס A380 הדו קומתיים בלבד. מדובר בחברה הראשונה בעולם שמתחילה את פעילותה מהשלב הראשונה עם מטוסי הסופרג׳מבו הענקיים, בזמן שחברות תעופה בעולם דווקא נוטשות את השימוש בהם או מתכננות את הוצאתם משירות בעתיד.

בעדכון האחרון שפרסמה החברה היא עדכנה כי היא מתכננת להפעיל טיסות ראשונות במטוס A380 כבר בחודשים הקרובים. לצורך כך מודיעה כעת החברה כי חתמה על הסכם עם חברת הצ׳ארטרים הפורטוגלית Hi Fly, שבמסגרתו יעבדו החברות בשיתוף פעולה על פיתוח ותחזוקה של ארבעת מטוסי ה-A380 שרכשה גלובאל.

כחלק מההסכם, היי פליי ינצלו את הניסיון שלהם בהפעלת ותחזוקת מטוס הסופרג׳מבו על מנת לסייע לגלובאל איירליינס בהכנת המטוס הראשון לשירות, אבל גם ב״מימוש השאיפה לספק ללקוחות את הדרך הטובה ביותר לטוס בטיסות מסחריות״, כלשונם.

מחלקה ראשונה ב-A380 של היי פליי לשעבר
מחלקה ראשונה ב-A380 של היי פליי לשעבר. תמונה: Hi Fly

על פי אתר planespotters, המטוס הראשון שצפוי להגיע לגלובאל איירליינס הוא מטוס ה-A380 שהיה בעבר בשימוש חברת היי פליי. חברת התעופה הפורטוגלית הפעילה מטוס A380 יחיד בשירות טיסות צ׳ארטר. חלק מהקוראים בטח זוכרים שאפילו נבדקה האפשרות להפעיל טיסת שכר של המטוס לישראל, צעד שלא יצא לפועל.

מדובר במטוס שנושא את מספר הרישום 9H-MIP וצפוי לקבל את מספר הרישום 9H-GLOBL. המטוס בגיל של 16.9 שנים והמפעילה הראשונה שלו הייתה חברת סינגפור איירליינס. גם לאחר שעבר לשימוש היי פליי ולמעשה עד היום, המטוס מכיל את מחלקות ההושבה המקוריות של סינגפור איירליינס, כולל מחלקה ראשונה ומחלקת עסקים יוקרתיות במיוחד. באתר מצויין כי המטוס נמצא באחסון מאז סוף שנת 2020, אך כעת המטוס שייך לחברת גלובאל איירליינס ומופעל על ידי חברת היי פליי.

מטוס האלמוגים של Hi Fly
מטוס האלמוגים של Hi Fly

בשנת 2018 נצבע המטוס על ידי חברת היי פליי בצביעת אלמוגים ייחודית, עם מסר סביבתי. עם זאת, המטוס צולם לאחרונה בחודש מאי 2023 כשהוא בצביעה לבנה ניטרלית, ללא צביעת האלמוגים, ככל הנראה בדרך לקבל את הצביעה של חברת גלובאלי איירליינס.

למרות שבמטוס מותקנות מחלקות יוקרתיות למדי, בגלובאל איירליינס כבר הודיעו כי יעבדו יחד עם היי פליי על התקנת מחלקות ההושבה החדשות שהם מתכננים למטוס שצפויות גם הן להיות ברף הגבוהה יותר של המוצרים הקיימים. ממה שידוע עד כה, מטוסי החברה צפויים להכיל 471 מושבים בלבד ב-3 מחלקות: ראשונה, עסקים ותיירים. אנטוניוס אפטימיו, מנכ”ל Hi Fly אמר: “שמחנו להיות חלק מהמשך תחיית ה-A380”.

חברת גלובל איירליינס הושקה בשנת 2023 עם שאיפה להציע לנוסעים את ״הדרך הטובה ביותר לטוס״.  משרדיה הראשיים של החברה נמצאים בלונדון והיא מחזיקה בהסכמים לרכישה של ארבעה מטוסי A380.