היום התחיל היום השני למלחמה שהחלה אתמול עם המתקפה של ארגוני הטרור מעזה על ישראל. בשעות האחרונות אנחנו עדים לגל ביטולי טיסות של חברות התעופה הזרות לישראל, מהלך שצפוי להתברר בשעות הקרובות.

החל מאתמול החל גל של ביטולי טיסות של חברות התעופה הזרות לישראל, כאשר מורגש בלבול רב בקרב החברות והנוסעים. חלק מהטיסות בוטלו, ואז הוחזרו ללוח טיסות, חלק מהטיסות המריאו ואז חזרו ליעד המוצא שלהם. חלק מרשימת חברות התעופה שביטלו טיסות לתל אביב לפחות להיום: אייג׳יאן, קבוצת לופטהנזה, לוט, אייר באלטיק, איטה איירווייז, איבריה, וירג׳ין, אייר אסטנה, אייר אינדיה, רויאל ג׳ורדניאן, אייר פראנס, אייר מלטה, גאלף אייר, רויאל אייר מארוק ועוד.

בשעות הבוקר המוקדמות בישראל הופצה הודעה של רשות התעופה הפדרלית בארה״ב שמבקשת מחברות התעופה וצוותי אוויר ״לנהוג במשנה זהירות בעת טיסה במרחב האווירי של ישראל, עקב מתקפת הפתע של חמאס״. האזהרה של הארגון למעשה משקפת אזהרה שהוציאה ממשלת ישראל. יצוין כי חברות התעופה האמריקאיות ביטלו עוד קודם לכן חלק גדול מהטיסות שלהן מ/אל תל אביב. כך בוטלו טיסות של יונייטד לניו יורק, שיקאגו וסן פרנסיסקו, טיסות של אמריקן איירליינס לניו יורק וטיסות של דלתא לבוסטון, ניו יורק ואטלנטה.

במקביל, חברות התעופה הישראליות מפעילות את לוח הטיסות שלהן כרגיל, וגם מפעילות לוח טיסות מורחב כולל ״טיסות חילוץ״ ממספר יעדים. שרת התחבורה הפיצה היום הודעה על כך שהנחתה את מנכ״ל המשרד, רשות התעופה האווירית ורשות שדות התעופה להפעיל תוכנית חירום שתסייע לנוסעים ישראלים שטיסתם בוטלה להגיע לישראל.

בין החברות הזרות שלמיטב ידיעתנו ממשיכות להפעיל טיסות נכון לעכשיו ישנן פליי דובאי עם 4 טיסות יומיות מתל אביב לדובאי ואמירייטס עם 3 טיסות יומיות. עם זאת חשוב להגיד שהמידע מתעדכן ברמה השעתית ועל כן חשוב להתעדכן מול חברת התעופה ולוח הטיסות של נתב״ג.

בשל מידע סותר שמופץ, נדגיש כי נתב״ג ממשיך לפעול כרגיל עם המראות ונחיתות, והשינויים בלוח הטיסות נכון לעכשיו תלוי בעיקר בהחלטות של חברות התעופה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *