היום השלישי למלחמה שהחלה עם המתקפה של ארגוני הטרור מעזה על ישראל. הימים האחרונים מאופיינים בגל ביטולי טיסות של החברות הזרות מ/אל ישראל והתחלת תהליך פינוי של אזרחים זרים על ידי ממשלות זרות.

חברות התעופה הזרות ממשיכות במגמת ביטולי הטיסות עם מספר חברות שממשיכות להפעיל טיסות באופן סדיר. רשות התעופה האווירית פרסמה רשימה מתעדכנת של חברות תעופה שממשיכות להפעיל טיסות לישראל לעומת חברות תעופה שביטלו את טיסותיהן. את הרשימה המתעדכנת ניתן למצוא בלינק הבא. חשוב להגיד שהרשימה לא מלאה, ויש בה לעיתים גם חוסר דיוק במקרים מסויימים, אך היא מהווה בסיס להחלטה עם איזו חברה לטוס.

כפי שפרסמנו בעמוד האינסטגרם שלנו, חברות התעופה הישראליות מפעילות את רוב לוח הטיסות שלהן, ואף מתגברות אותו בטיסות נוספות. על כן, להבנתנו הדרך הכי בטוחה כרגע לחזור לישראל היא באמצעות החברות הישראליות. עם זאת, הטיסות של החברות מתמלאות במהירות והמוקדים קורסים תחת עומס הפניות. כדי להפחית מעט מעומס הפניות, באל על פתחו את האפשרות לבטל טיסה באופן עצמאי ולקבל שובר לטיסה עתידית.

במקביל, מספר חברות תעופה זרות, במיוחד כאלו עם זיקה לישראל כמו חברת התעופה היוונית בלו בירד וחברת התעופה הקפריסאית TUS ממשיכות להפעיל ואפילו לתגבר את הטיסות שלהן מישראל.

על פי עדכון לא רשמי שקיבלנו, לאור המצב והיקף אנשי המילואים שרוצים לחזור ארצה, רשות התעופה האווירית בישראל אף אישרה לחברות התעופה הישראליות להטיס נוסעים במושבי צוות בטיסות בהן זה מתאפשר. כל זאת על מנת למקסם את הקיבולת ומספר הנוסעים שבכל טיסה.

במקביל, החלה אתמול רכבת אווירית של מדינות זרות לחילוץ דיפלומטים ואזרחים זרים. ממשלת פולין כבר שלחה מספר טיסות ארצה והיום צפויות לצאת כ-6 טיסות צבאיות מברזיל כדי לפנות אזרחים זרים.

מוקדי החירום של חברות התעופה הישראליות:

אל על:

ארקיע

  • קו חירום ארקיע 03-6903333
  • קו חירום ווטסאפ 053-3550455

ישראייר

לעדכונים בזמן אמת, עקבו אחרינו באינסטגרם של חדשות תעופה.

תגובה
  1. מי ששם לב אתמול בלילה נחתו שתי הרקולסים של צבא פולין
    והיום באיזור השעה 15:00 המריא מטוס של ממשלת פולין
    מעניין

  2. חברת ישראייר אינה מגיבה למיילים שנשלחים לכתובת שפרסמתם. שלחתי להם ב8/10 מייל לודא שהטיסה מפראג לישראל מתקיימת כמתוכנן ולא זכיתי למענה עד היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *