משרד התחבורה מגבש תכנית חירום תעופתית למקרה של התגברות הלחימה ועצירת שירות הטיסות לישראל של חברות התעופה הזרות. על פי התכנית, תופעל “רכבת אווירית” של חברות תעופה ישראליות ל-4 מוקדים תעופתיים מוגדרים.

במשרד התחבורה גובשה תכנית החירום למקרה שכל חברות תעופה הזרות יפסיקו את טיסותיהן לישראל נוכח התגברות הלחימה. על פי התכנית יופעלו מרכזים תעופתיים (״HUBS״) בארבעה נמלי תעופה מרכזיים ומהם יתבצעו טיסות לישראל באמצעות רכבת אווירית של חברות התעופה הישראליות. במקביל מודיעים במשרד התחבורה על היערכות של נמל התעופה רמון לקליטת טיסות בינלאומיות.

שדות התעופה שנבחרו כחלק מתכנית זו הם ניו יורק JFK, נמל התעופה פרנקפורט בגרמניה, נמל אתונה ביוון ונמל התעופה של איחוד האמירויות בדובאי. הסיבה לבחירה בשדות תעופה אלו הן החיבוריות הגבוהה שלהם לטיסות ממגוון יעדים גדול. נכון לעכשיו מדובר בתכנית חירום שנבנית. כאשר היא תופעל, משרד התחבורה יעדכן את הציבור על מועדי הטיסות מארבעת נמלי התעופה שנבחרו.

על פי הודעת משרד התחבורה, למעלה ממאה אלף ישראלים שבו לישראל ומאז מוצאי השבת התווספו יותר מ-20 טיסות ללוח הטיסות המקורי באמצעות חברות תעופה ישראליות.

במשרד התחבורה ביקשו להדגיש כי נכון לעכשיו עדיין מתקיימות טיסות רבות לישראל מיעדים רבים ברחבי העולם. לנוסעים לישראל, חשוב לבדוק את סטאטוס טיסתכם גם באתר חברת התעופה וגם באתר שדה התעופה ממנו יוצאת הטיסה וגם באתר נתב״ג.

בימים האחרונים אנחנו רואים ביקוש אדיר של נוסעים להגיע חזרה לישראל, עם צמצום משמעותי של לוח הטיסות. דוגמא מרכזית היא בטיסות לארה״ב, עם ביטול כמעט גורף של הטיסות על ידי כל חברות התעופה האמריקאיות. לאור זאת משרד התחבורה קורא לציבור הנוסעים שמתכנן לצאת מישראל בימים הקרובים לשקול את יציאתם, עקב הקשיים שעלולים להווצר לשוב ארצה.  כמו כן, המשרד ממליץ לכל הנוסעים היכולים להקדים את נסיעתם לישראל לעשות זאת.

תגובה
  1. בינתיים יש לא מעט טיסות לישראל, “טורקיש” וחברת הבת שלה “אנדולו” מפעילות כמעט רכבת אווירית, גם עם מטוסי 777 – וכנ”ל חלק מהחברות מהמפרץ, ועוד אחרות. ביטלו בעיקר האמריקאים וקבוצת לופטהאנזה.

Comments are closed.