היום הרביעי למלחמה שפרצה בעקבות המתקפה הברברית של ארגוני הטרור על הישראל. היום צפויות להמריא טיסות חילוץ בינלאומיות ראשונות של חברות התעופה הישראליות, ומאמצי החילוץ של האזרחים הזרים צפויים להתרחב.

ארקיע הייתה חברה התעופה הראשונה שהודיעה על טיסות חילוץ קונקרטיות מרמון. ארקיע הודיעה שתפעיל היום טיסת חילוץ ראשונה שתצא מאתונה בשעה 19:00 בערב, ותחזור מרמון לאתונה בשעה 22:40. עוד קודם לכן פרסמה חברת ישראייר כי החל מהיום תפעיל טיסה בינלאומית אחת משדה התעופה רמון לאחד מהיעדים אתונה , וינה , אוסלו, פריז, לונדון. עם זאת, ישראייר טרם פרסמה טיסות אלו בפועל.

במקביל, מספר חברות תעופה אישרו בפנינו כי הן ממשיכות להפעיל את לוח הטיסות המלא שלהן לתל אביב. אמירייטס (3 טיסות יומיות) ופליי דובאי (4 טיסות יומיות) אישרו לנו כי אין שום שינוי בפעילותן והם ממשיכות להפעיל את לוח הטיסות המלא. בשל הביקוש הרב והיעדר המושבים, חברת אמירייטס אף עברה להפעיל את חלק מהטיסות בקו לתל אביב במטוסי 777 עם נפח מושבים גבוה יותר, על חשבון היעדר מחלקה ראשונה.

חברות התעופה האמריקאיות ממשיכות בביטולי הטיסות, כאשר חברת דלתא אף הודיעה על ביטול גורף של טיסותיה עד סוף חודש אוקטובר. זאת למרות פנייה של מירי רגב לשר התחבורה האמריקאי בבקשה לפעול להחזיר את הטיסות של חברות התעופה האמריקאיות. בהקשר זה חשוב לציין כי בעוד הטיסות של אל על מניו יורק מלאות כמעט לחלוטין, עדיין ישנה זמינות יחסית טובה של מושבים לטיסות אל על ממיאמי ופורט לודרדייל לתל אביב.

מטוס של חיל האוויר הברזילאי בדרך לישראל
מטוס של חיל האוויר הברזילאי בדרך לישראל

היום צפויות להמשיך גם טיסות החילוץ של אזרחים זרים. מטוס ראשון של חיל האוויר הברזיאלי המריא אמש מברזיליה ונחת היום ברומא, משם המשיך בטיסה לתל אביב. סך הכל הודיעה ממשלת על ברזיל על 6 טיסות חילוץ צפויות. מטוס של פיג׳י איירוייז בדרכו לאסוף את המשלחת שנחתה בישראל לפני תחילת המלחמה.

אנחנו מקבלים הרבה פניות של אנשים שרוצים להגיע ארצה מאירופה, אך לא מוצאים מושבים בטיסות. נציין שישנה זמינות יחסית טובה של מושבים מקפריסין לתל אביב. מספר חברות תעופה שפועלות בקו שבין לרנקה לתל אביב ממשיכות להפעיל טיסות ביניהן אל על, ארקיע, TUS וסייפרוס איירוייז. האחרונות אף התחייבו להגדלת מספר הטיסות היומי על פי הביקוש.