היום ה-11 למלחמה שנפתחה במתקפה האלימה של ארגוני הטרור על ישראל. נכון לעכשיו חלק גדול מחברות התעופה הזרות שפועלות בישראל הפסיקו להפעיל טיסות מ/אל תל אביב. עם זאת, בנוסף לחברות התעופה הישראליות, חלק מחברות התעופה הזרות ממשיכות להפעיל טיסות מישראל וחלק אף חזרו לטוס מישראל לאחר הפסקה קצרה.

חברות תעופה שחוזרות לטוס מ/אל ישראל:

החל מהיום (17.10) תחזור חברת התעופה הקפריסאית TUS Airways להפעיל טיסות מ/אל תל אביב, לאחר שלושה ימים שלא הפעילה טיסות. החברה תפעיל היום ומחר (17-18.10) 7 טיסות מתל אביב ללרנקה ואתונה וחזור.

גם חברת התעופה הקפריסאית Cyprus Airways מודיעה היום שתחזור להפעיל טיסות סדירות לישראל החל ממחר (18.10) עם טיסה יומית מתל אביב ללרנקה. עדכון (18/10) – חברת סייפרוס איירווייז חוזרת בה מהודעתה ותבחן שוב את האפשרות לחזור לטוס לישראל ביום שישי הקרוב.

חברות התעופה שממשיכות לטוס מ/אל ישראל:

חברת התעופה היוונית Blue Bird Airways (בלו בירד איירווייז) מודיעה היום כי היא ממשיכה להפעיל טיסות מ/אל ישראל כפי שעשתה עד כה. החברה תמשיך להפעיל טיסות מ/ אל תל אביב ליעדים לרנקה ואתונה במחיר של החל מ 79 € לכיוון. כמו כן, בלו בירד הודיעה כי תמשיך להקצות בכל יום עד 100 כרטיסי טיסה ללא עלות ללוחמים מחזיקי צו 8 בטיסותיה לארץ, כשהחברה מודיעה כי עד היום הטיסה לישראל מאות לוחמים ללא עלות.

חברת התעופה אתיופיאן איירליינס מאשרת את מחויבותה לישראל ומלבד שינויי לו״ז ושינוי תדירויות, החברה ממשיכה להפעיל טיסות מ/אל תל אביב לאדיס אבבה, ומשם למגוון יעדי ההמשך של החברה. היום למשל תפעיל החברה טיסה אחת מתל אביב לאדיס.

חברת התעופה פליי דובאי, ממשיכה להפעיל 2 טיסות יומיות מישראל לדובאי במטוסי ה-737 של החברה. מדובאי ניתן להתחבר לרשת הטיסות הענפה של החברה וגם של חברת האם אמירייטס. חשוב לדעת שאמירייטס שביטלה את טיסותיה לתל אביב, מאפשרת למי שמחזיק בכרטיס טיסה של אמירייטס לעבור לטיסה של חברת האחות פליי דובאי. את המעבר ניתן לבצע בסיוע שירות הלקוחות של החברה.

חברת התעופה איתיחאד מאיחוד האמירויות ממשיכה להפעיל טיסה יומית מתל אביב לאבו דאבי, חלקן במטוסים רחבי גוף עם קיבולת מוגדלת. מאבו דאבי ניתן להתחבר לרשת הטיסות הרחבה של החברה בעולם.

עוד חברות תעופה שממשיכות להפעיל טיסות לישראל: אייר סרביה עם 4 טיסות שבועיות לבלגרד, אוזבקסיטאן איירויייז עם 3 טיסות שבועיות לטשקנט, Red Wings שמפעילה טיסות מתל אביב למספר יעדים ברוסיה כמו סוצ׳י, מינרלנייה וודי ומחצ׳קלה.

חלק מחברות התעופה הזרות ביטלו את טיסותיהן מתל אביב באופן גורף לפחות חודש קדימה. עם זאת, חשוב לשים לב שחלק מחברות התעופה הזרות, בדגש על חברות הלואו קוסט כמו ריינאייר ווייז אייר מבטלות את טיסותיהן רק מספר ימים קדימה בכל פעם. המשמעות היא שניתן עדיין לראות טיסות של אותן חברות מוצעות למכירה, כאשר מדובר בטיסות שרוב הסיכויים יבוטלו תוך יום או יומיים.

חשוב לשים לב שכל האמור מעלה נתון לשינויים כמעט בכל רגע נתון, כך שחשוב להתעדכן לפני הזמנת כרטיס הטיסה. לעדכונים בזמן אמת ניתן לעקוב אחרי עמוד האינסטגרם שלנו.