לפני 13 יום נפתחה המלחמה עם מתקפת הטרור האלימה של ארגוני הטרור על ישראל. כבר בימים הראשונים הודיעו חברות תעופה זרות רבות על הפסקת הטיסות לישראל, זאת לצד מספר חברות מצומצם שהמשיך להפעיל טיסות במתכונת מצומצמת.

והיום, במקביל להודעה של טורקש איירליינס על תכנית לחזור לטוס לישראל בחודש נובמבר, מספר חברות תעופה זרות הודיעו שיפסיקו להפעיל טיסות לישראל מעתה.

חברת התעופה אתיופיאן איירליינס הודיעה כי החליטה להפסיק את טיסותיה לישראל באופן גורף, נכון לעכשיו עד לתאריך ה-27 באוקטובר, כולל. זאת לאחר שהחברה צמצמה בהדרגה בשבוע החולף את טיסותיה מתל אביב. חברת אתיופיאן היא אחת מחברות התעופה שממשיכות לטוס לישראל גם בעיתות משבר כמו לחימה וקורונה, אך נראה שכעת החברה החליטה לבחון מחדש את צעדיה.

חברת אתיופיאן מפעילה טיסות ישירות מתל אביב לאדיס אבבה, אך לא פחות חשוב, היא מציעה טיסות המשך למגוון גדול של יעדים בארצות הברית, אפריקה ובמזרח. הפסקת הטיסות של אתיופיאן מצמצמת שוב את האפשרות של ישראלים להגיע מ/אל ישראל.

חברת התעופה קוריאן אייר הודיעה גם היא היום כי היא מבטלת את טיסותיה לתל אביב, נכון לעכשיו עד ה-31 בדצמבר. עם זאת, חברת התעופה הקוריאנית הודיעה כי היא חברה לאל על ותאפשר לנוסעים לטוס מתל אביב לסיאול עם קונקשן באירופה. זאת כאשר הטיסה ליעדים מהם טסה החברה באירופה תבוצע על ידי אל על.

נכון להיום, מספר מצומצם של חברות תעופה ממשיכות להפעיל טיסות מתל אביב נכון לעכשיו. ברשימת החברות ישנן איתיחאד ופליי דובאי מאיחוד האמירויות, TUS (קפריסין), בלו בירד (יוון), רד ווינגס ואזימוט (רוסיה), אייר סרביה (סרביה), אוזבקיסטן איירוייז וקאנות שארק (אוזבקיסטאן).

כפי שפרסמנו מוקדם יותר – חשוב לשים לב שחלק מחברות התעופה הזרות, בדגש על חברות הלואו קוסט כמו ריינאייר ווייז אייר מבטלות את טיסותיהן רק מספר ימים קדימה בכל פעם. המשמעות היא שניתן עדיין לראות טיסות של אותן חברות מוצעות למכירה, כאשר מדובר בטיסות שרוב הסיכויים יבוטלו תוך יום או יומיים.