במטה לביטחון לאומי (מל״ל) הוחלט להעלות את אזהרה המסע למצרים וירדן לרמה הגבוהה ביותר, שכולל המלצה לשוהים בהן לעזוב את שטחן מיידית. כמו כן, ממליצים להמנע משהייה במדינות ערב, כולל איחוד האמירויות, שהפך ליעד פופולארי במיוחד בקרב ישראל.

במל״ל מודיעים כי בשל התמשכות המלחמה, בימים האחרונים מזוהה החמרה משמעותית נוספת במחאות נגד ישראל במדינות שונות בעולם, בדגש למדינות ערביות במזרח התיכון, זאת לצד גילויי עוינות ואלימות כנגד סמלים ישראלים ויהודים. במקביל ניתן לראות החרפה ברטוריקה של גורמי ג’האד עולמי, אשר קוראים לפגע בישראלים וביהודים ברחבי העולם.

במל”ל הוחלט להעלות את אזהרות המסע למצרים (כולל סיני) וירדן לרמה 4 (איום גבוה), כולל המלצה שלא להגיע למדינות אלו ולשוהים בהן, לעזוב את שטחן בהקדם. ואת אזהרת המסע על מרוקו לרמה 3 – המלצה להימנע מנסיעות לא חיוניות.

כמו כן, הודיעו במל״ל כי עד להודעה חדשה מומלץ להימנע משהייה בכלל ארצות המזה”ת/ ערב ובתוך כך:  טורקיה, מצרים (כולל סיני), ירדן, איחוד האמירויות, בחריין ומרוקו. כמו כן, ממליצים להימנע מהגעה למדינות מוסלמיות עם אזהרות מסע, כגון מלזיה, בנגלדש, אינדונזיה ולמדינות מוסלמיות ללא אזהרת מסע דוגמת האיים המלדיביים.

יוזכר כי בשבוע שעבר עדכנו במל״ל כי אזהרת המסע לטורקיה עלתה לרמה הגבוהה ביותר – רמה 4 (איום גבוה)- שמשמעותה כי על כל הישראלים השוהים בטורקיה לצאת בהקדם. האזהרה חלה על כל שטחי המדינה.