חברת התעופה קתאי פאסיפיק מודיעה היום על ביטול כל הטיסות של החברה מתל אביב עד לסוף שנת 2023.

חברת התעופה קתאי פאסיפיק הודיעה לראשונה ב-11 באוקטובר על ביטול גורף של טיסותיה מתל אביב עד לסוף חודש אוקטובר. כעת מודיעה החברה כי היא מבטלת את כל הטיסות שלה מ/אל תל אביב עד לתאריך ה-31 בדצמבר 2023. קתאי מציינת בהודעתה כי נוסעים שכבר החלו את נסיעתם, כלומר טסו לפחות טיסה אחת בהזמנה,  יוכלו לפנות לשירות הלקוחות בניסיון למצוא פתרון לחזרתם ארצה.

משיחות שלנו עם נוסעים, נראה כי עבור אלו שיש להם הזמנה עתידית, קתאי מציעה החזר מלא על ההזמנה, אך לא מציעה גמישות לשינוי מועד הטיסה לתאריכים עתידיים. באשר לכרטיסי הטיסה של קתאי פאסיפיק לשנת 2024, נראה כי אלו מתומחרים כרגע בסכומים גבוהים של כ-2,196$ לכרטיס טיסה הלוך ושוב במחלקת תיירים.

נזכיר כי כ-400 ישראלים מחזיקים בכרטיסי טיסה של קתאי פאסיפיק שקיבלו מקמפיין “עולם המנצחים”. במסגרת הקמפיין, חילקו מועצת התיירות של הונג קונג (HKTB) ורשות שדה התעופה 500,000 כרטיסי טיסה חינם ברחבי העולם, במטרה לעודד תיירות נכנסת להונג קונג. על כרטיסים אלו שילמו הנוסעים מיסי הנמל והיטלים בגובה של כ-300$. גם עבור הנוסעים שמחזיקים כרטיסים במסגרת קמפיין זה הוצע החזר בלבד, ללא אפשרות לשינוי מועד הנסיעה לתאריכים עתידיים בשנת 2024.

כזכור, עד לפרוץ המלחמה הפעילה קתאי שלוש טיסות שבועיות מתל אביב בימים ראשון שלישי וחמישי. כעת נראה כי החברה נערכת להשהות את הפעילות שלה, אם לא יהיו שינויים, לפחות עד 2024.

ההודעה של קתאי פאסיפיק: ״ לאור המצב בישראל קתאי פסיפיק ביטלה טיסות נוספות לתל אביב וממנה עד וכולל 31 בדצמבר 2023. מוקדי שירות הלקוחות המעודכנים הועלו לאתר באנגלית.

בטיחות הנוסעים והצוות שלנו הם בראש סדר העדיפויות שלנו. נמשיך לעקוב מקרוב אחר המצב ולעדכן. אנו מתנצלים בכנות על אי הנוחות שנגרמה ללקוחותינו ומעריכים את הבנתם.״