אל על מודיעה היום על המשך מבצע הטסות המטען במסגרת המלחמה עם טיסת מטען ייעודית נוספת מניו יורק לתל אביב בשיתוף עם קבוצת הפניקס ועמותת ׳עמודים׳.

אל על מודיעה היום כי מטוס דרימליינר נוסף של אל על צפוי להמריא מחר (ב׳) מניו יורק כשעל סיפונו ציוד רפואי, ציוד אלמנטרי וציוד ללוחמי צה״ל. הטיסה מופעלת במימון קבוצת הפניקס ועמותת ׳עמודים׳ ביחד עם אל על. על מטוס הדרימליינר 787-9 שיעשה דרכו לישראל, יועמס ציוד על גבי המושבים בתא הנוסעים בנוסף לציוד שהועמס בתא המטען, כדי למקסם את המטען שיישא המטוס שנחשב בשגרה למטוס נוסעים.

המטען בשווי של מאות אלפי דולרים כולל ציוד רפואי חיוני לרבות ערכות עזרה ראשונה, חוסמי עורקים, ציוד חבישה, אלונקות המיועדות למד״א וציוד לבתי חולים. עוד כולל המטען ביגוד תרמי ללוחמי צה״ל וציוד אזרחי שנרכש למשפחות העוטף.

מבצע הטסת המטען של אל על במטוסי דרימליינר
מבצע הטסת המטען של אל על במטוסי דרימליינר

הטיסה הזו תתבצע בנוסף לשתי טיסות שנחתו בישראל בשבוע שעבר כשעל סיפונן יותר מ-30 טון מטען הכולל ציוד חיוני רב מניו יורק. המטען ששונע ארצה בשבוע שעבר נאסף ונתרם על ידי העמותות ׳עמודים׳ ו-Israel Friends US והוטס במימון של אל על ושל העמותות. המטען בטיסות אלו היה בשווי של מיליוני דולרים וכלל ציוד רפואי רב לרבות מסיכות חמצן, ציוד חבישה, ציוד עירוי וציוד חיוני ללוחמי צה”ל הכולל מגני ברכיים, כפפות, כובעים, פנסי ראש ועוד.

מבצע הטסת המטען של אל על במטוסי דרימליינר
מבצע הטסת המטען של אל על במטוסי דרימליינר

יצוין, כי טיסות המטען המיוחדות של אל על עד כה מבוצעות במטוסי הבואינג 787 דרימליינר, כאשר מטען מועמס כאמור בבטן המטוס, אך גם על מושבי הנוסעים. מראות שמזכירים לחלקנו את תקופת הקורונה, אז מטענים היו מועמסים גם כן במקום נוסעים. וכל זאת, למרות שאל על הוסיפה לאחרונה לצי המטוסים שלה מטוס מטען ייעודי מדגם 737-800. הסיבה לבחירה במטוסי הדרימליינר נעוצה להערכתנו ביכולת נשיאת מטען מוגבלת של כ-20 טון לצד טווח טיסה קצר (ככל הנראה כ-4,800 ק״מ), מה שעלול לדרוש אפילו יותר מעצירת תדלוק אחת בטיסה מניו יורק לישראל. לצורך השוואה, מטוס 787-9 יכול לשאן כ-60 טון מטען רק בבטן המטוס.

במקביל מודיעה אל על כי מאז תחילת המלחמה הטיסה יותר מ-200 אלף נוסעים מתוכם יותר מ-100 אלף נוסעים שחזרו לישראל. החברה הפעילה בתקופה זו כ-1,400 טיסות, עשרות מהן טיסות תגבור שהוסיפה על פי צורך להשבת ישראלים מיעדים שונים ברחבי העולם. בנוסף, אל על פועלת על מנת לאפשר להטיס מטען חיוני לישראל מיעדים שונים ככל שיידרש ולהוות את הגשר המחבר בין ישראל לעולם בימי השגרה ובחירום.