על פי דיווח של אתר Airways Magazine, חברת התעופה הלאומית של לבנון, מידל איסט איירליינס (MEA) העבירה את רוב צי המטוסים שלה מביירות, בירת לבנון, למדינות שכנות לאחר מתקפת חמאס על ישראל ב-7 באוקטובר.

ביטולי טיסות משדה התעופה בביירות
ביטולי טיסות משדה התעופה בביירות היום על פי אתר flightradar24

ניוד צי המטוסים של החברה הוביל לצמצום מספר הטיסות של חברת התעופה הלבנונית והביא לביטול ושינוי של טיסות. על פי אותו דיווח, ההחלטה התקבלה בעקבות שינויים שבוצעו בפוליסת הכיסוי הביטוחי של החברה לאחר תקיפת חמאס על ישראל. אותו שיקול הביא למעשה גם לחלק מביטולי הטיסות של חברות התעופה הזרות, שבהיעדר כיסוי ביטוחי למטוסים הפסיקו את טיסותיהם לישראל.

חברת התעופה הלבנונית מחזיקה סה״כ ב-22 מטוסים. על פי אתר flightradar24, נכון לעכשיו נמצאים בשדה התעופה בביירות 3 מטוסים בלבד של החברה, שלושתם ממשפחת מטוסי האיירבוס A320. יו”ר חברת התעופה הלבנונית, מוחמד אל-הוט, אמר כי רק שמונה מתוך 22 מטוסים של חברת התעופה יישארו פעילים בתקופה הקרובה. MEA תעביר עשרה ממטוסיה לקפריסין, עומאן, קטאר ומדינות שכנות אחרות. אל-הוט גם הצהיר כי הכיסוי הביטוחי לסיכוני מלחמה הצטמצם בכ-80%. היו”ר אמר גם: “העדיפות שלנו היא להבטיח שלבנון תמשיך להיות מחוברת לשאר העולם”.

בלבנון ניסו להבהיר כי השינוי לא נעשה בעקבות חשש מהידרדרות במצב הביטחוני. “אין לנו מידע ביטחוני על תקיפה אפשרית של שדה התעופה בלבנון, אבל כל המידע שקיבלנו הצביע על כך שהפעולות יישארו תחת בשליטה בדרום לבנון”, אמר יו”ר החברה. יצויין, כי גם בשגרה סובל שדה התעופה בביירות מסיכונים ביטחוניים. רק בשנת 2023 דווח בשני מקרים שונים  כי מטוסים שחנו בשדה התעופה הבינלאומי בבירות נפגעו מירי תועה לעבר השדה.

חברת Middle Eastern Airlines מפעילה צי קטן למדי המורכב ממטוסי איירבוס בלבד, אלה כוללים תשעה מטוסי איירבוס A320-200, תשעה A321neo וארבעה מטוסי A330-200. כמו כן מחזיקה החברה בהזדמנות של שני מטוסי A321neo, ארבעה A321XLR ו-A330-900.

לעדכונים שוטפים עקבו אחרינו בעמוד הטלגרם שלנו.