בחודשים האחרונים השקיעה אל על בתהליך של הגדלת רשת קווי הטיסה של החברה, כולל השקת טיסות לטוקיו ודבלין וכן תכנון להשיק קווי טיסה ישירים לדלהי ומומבאיי. כעת נראה כי בעקבות המלחמה אל על דוחה חלק מתוכניותיה.

ראשית דוחה אל על את התכנית להשקה המחודשת של הטיסות הישירות להודו, שהופסקו עם פרוץ מגפת הקורונה. על פי מערכת ההזמנות, נכון לעכשיו הטיסה הראשונה של אל על לדלהי צפויה לצאת ב-3 בדצמבר והטיסה הראשונה למומבאי יום למחרת.

נזכיר כי אל על תכננה להפעיל החל מה-29 באוקטובר סה״כ 6 טיסות ישירות להודו, לשני יעדים: מומביי ודלהי. מתוכן ארבע טיסות שבועיות ישירות למומביי, בימים ראשון, שני, חמישי ושישי (חזור בימים שני, שלישי, חמישי ומוצ”ש), באמצעות מטוס 737 הכולל שתי מחלקות שירות – תיירים ועסקים. וכן שתי טיסות שבועיות ישירות לדלהי, בימים ראשון ושלישי (חזור בימים ראשון ורביעי), באמצעות מטוסים רחבי גוף בואינג 777/787.

קו הטיסות של אל על ליפן, שתוכנן כקו עונתי, יפסיק לפעול כבר בסוף החודש הנוכחי, עם טיסה אחרונה ב-30 באוקטובר. זאת, למרות שבמקור תוכנן שהטיסה האחרונה לעונה תצא ב-22 בנובמבר, ולאחר מכן טיסה ראשונה תמריא ב-6 במרץ.

קו הטיסות החדש בין תל אביב לדבלין, שתוכנן גם הוא מראש כקו עונתי, לא יפעל בין החודשים נובמבר למרץ, כאשר הטיסה האחרונה בקו זה המריאה בתאריך ה-19 באוקטובר. נזכיר כי החל מחודש מרץ הפעילה אל על שלוש טיסות בשבוע לדבלין בימי ראשון, שלישי וחמישי. מערכת ההזמנות של אל על מאפשרת עדיין להזמין טיסות קונקשן לדבלין, בשילוב של טיסת אל על לאירופה (פרנקפורט, אמסטרדם וכו׳) ומשם טיסת המשך של אייר לינגוס לדבלין.

הקווים לארה״ב לעומת זאת מקבלים חיזוק עם עד 4 טיסות יומיות מתל אביב לניו יורק במטוסי דרימליינר. אל על למעשה היא חברת התעופה היחידה שמפעילה כיום טיסות ישירות מתל אביב לארה״ב לאחר שחברות התעופה האמריקאיות הפסיקו את הטיסות לישראל בסמוך לתחילת המלחמה.

תמונה: אגנס אוירינגל

לעדכונים שוטפים עקבו אחרינו בעמוד הטלגרם שלנו.