אל על מודיעה היום רשמית על הוספת מטוס מטען ייעודי לצי שלה וכן על הסבת אחת ממטוסי ה-777 של החברה לתצורת מטען.

בחודש יוני פרסמנו על הגעתו לישראל של מטוס בואינג 737 שהוסב לתצורת מטען שעתיד להיכנס לשירות טיסות מטען באל על. כעת מודיעה אל על באופן רשמי כי המטוס, שקיבל את השם “עוטף ישראל” הצטרף רשמית לצי המטוסים של החברה ויאפשר את הגדלת קיבולת המטען שמטיסה החברה.

מטוס 737 מטען של אל על - ״עוטף ישראל״
מטוס 737 מטען של אל על – ״עוטף ישראל״

המטוס החדש שקיבל את מספר הרישום הישראלי 4X-EKZ, הוא מדגם בואינג 737 שעבר הסבה ממטוס נוסעים במתקן בסין לפני מספר חודשים. למטוס יכולת נשיאה של כ-20 טון מטען בכל כיוון והוא יבצע שתי טיסות יומיות ליעדים שונים באירופה. טיסת הבכורה של “עוטף ישראל” המריאה אתמול (ג’) לפרנקפורט.

במקביל, מודיעה חברת התעופה כי על רקע הלחימה בישראל וכמענה לצרכים חיוניים, אל על ביצעה הסבה חלקית של מטוס בואינג 777 להטסת מטענים, וזאת באמצעות הסרה זמנית של מושבי הנוסעים בקבינות השונות. מטוס ה-777, שנחשב למטוסי מטען בעל קיבולת גבוהה, יוכל להכיל בין 25 ל-50 טון מטען בכל טיסה.

כזכור, אל על מחזיקה ב-6 מטוסים מדגם 777-200, מהם שלושה חזרו לשירות בטיסות מסחריות ואחד עבר שדרוג תצורת פנים. המטוס שעובר את ההסבה נושא את מספר הרישום 4X-ECD והוא אחד משני המטוסים שנמצאים בשירות טיסות מסחריות, אך טרם עבר שדרוג תצורת פנים. ההחלטה להסב את המטוס התקבלה להערכתנו על רקע הירידה בביקוש לטיסות נוסעים, ובהתאם צמצום התדירויות, לצד העלייה בצורך בטיסות מטען בשילוב עם הקיבולת הפוטנציאלית הגבוהה של מטוסי ה-777.

כמו כן, במסגרת הגברת הטסות המטען לישראל, הפעילה אל על שלשום טיסה במטוס הדרימליינר עם הצביעה הייחודית שקיבלה את השם “ירושלים של זהב” במומבאי, הודו. זאת, לאחר הפסקה של ארבע שנים מאז נחת מטוס אל על בהודו. המטוס הועמס במטען רב שיגיע ארצה. כזכור, אל על הודיעה בשבוע האחרון על דחיית ההשקה המחודשת של טיסות ישירות להודו (דלהי ומומבאיי) עד להודעה חדשה.

מנכ״לית אל על דינה בן טל גננסיה: “לאחר שהטסנו בשבועיים הראשונים ללחימה כרבע מיליון נוסעים לישראל ומישראל ותגברנו את לוח הטיסות, אנו נערכים לאתגרים הבאים. עם הירידה בביקוש לטיסות נוסעים, עלה הצורך בהטסת מטענים. עד כה אל על הסתמכה על קיבולת המטען במטוסי הנוסעים ובמטוסי המטען הייעודיים, ולאור הצורך הלאומי צירפנו לצי את מטוס ״עוטף ישראל״ והתחלנו בתהליך התאמת מטוס רחב גוף להטסת מטענים. אל על גאה להיות הגשר שמחבר את ישראל לעולם. אנו נמשיך לבצע כל משימה כחברת התעופה הנושאת על זנבות מטוסיה את דגל ישראל”.