אתמול נאלצה אחת מטיסות אל על מלונדון לתל אביב לנחות בשדה התעופה הדרומי רמון במקום בנתב״ג. לאחר מספר שעות המשיכה הטיסה חזרה לנתב״ג.

מסלול טיסת אל על מלונדון לנתב״ג שנחתה ברמון
מסלול טיסת אל על מלונדון לנתב״ג שנחתה ברמון

טיסת אל על LY312 מלונדון לוטון לנתב”ג אתמול (2.11) הייתה לקראת נחיתה בנתב״ג כאשר החלו אזעקות ירי טילים במרכז הארץ. לאחר זמן המתנה קצר הוסטה הטיסה לנחיתה בשדה התעופה הדרומי רמון, במקום בנתב״ג. הטיסה, שתוכננה לנחות בשעה 17:10 בנתב״ג נחתה בפועל בשעה 17:53 בשדה התעופה רמון. לאחר זמן המתנה קצר ותדלוק, המריאה הטיסה לנתב״ג בשעה 18:38.

לעיתים בעת אזעקות באזור המרכז, טיסות מבצעות המתנה בסמוך לישראל לזמן קצר, ואז ממשיכות כרגיל בנחיתה בנתב״ג. בניגוד לעדכונים כאלה ואחרים, נתב״ג ממשיך לפעול באופן רציף מתחילת המלחמה ופתוח בפני כל חברות התעופה הישראליות והזרות שבוחרות להמשיך לטוס מישראל.

הטיסה הופעלה על ידי מטוס בואינג 737-900ER צעיר של חברת אל על בגיל של כ-9 שנים בלבד. למטוסים אלו טווח טיסה של כ-4,500 ק״מ, בזמן שמרחק הטיסה מלונדון לנתב״ג בקו ישיר עומד על כ-3,600 ק״מ, וטיסות מנתב״ג לאילת על כ-250 ק״מ נוספים.

כפי שפרסמנו מוקדם יותר, כשברקע הירידה בביקוש לטיסות נוסעים, אל על וישראייר בחרו להעביר חלק מצי המטוסים שלהן לשדה התעופה רמון. אל על העבירה ביוזמתה ארבעה מטוסי בואינג 737-800 שיוכלו לשמש את החברה בכל מקרה שידרשו לכך. באל על ציינו כי ״אל על מקיימת הערכת מצב מתמשכת עם גורמי הביטחון והתעופה המוסמכים ובהתאם לשיקולים מבצעיים ותפעוליים משנה את פריסת המטוסים.״

תמונה: דני שדה