חברת התעופה הטרנס-אטלנטית הצעירה נורס אטלנטיק השיקה היום קו טיסות לואו קוסט ישירות מאוסלו לבנגקוק. מדובר באחד מקווי הלואו קוסט היחידים מאירופה לבנגקוק.

חברת לואו קוסט טראנס אטלנטי חדשה, נורס אטלנטיק
חברת לואו קוסט הטרנס אטלנטית נורס אטלנטיק

חברת הלואו קוסט הטראנס אטלנטית Norse Atlantic Airways הודיעה היום על השקת קו הטיסות של החברה בין אוסלו לבנגקוק שהתקיימה אתמול (2.11). בכך תהיה נורס אטלנטיק לחברת התעופה היחידה שמציעה טיסות ישירות בין היעדים, ומבין היחידות להציע טיסות לואו קוסט מאירופה לאסיה ככלל ובנגקוק בפרט.

טקס השקת הטיסות הישירות מאוסלו לבנגקוק
טקס השקת הטיסות הישירות מאוסלו לבנגקוק

נורס אטלנטיק תפעיל עד שלוש טיסות שבועיות בין היעדים, כשזמן הטיסה מאוסלו לבנגקוק עומד על 12:30 שעות וטיסת החזור על כ-14 שעות.

מבדיקה במערכת ההזמנות עולה כי מחיר כרטיס טיסה הלוך ושוב מתחיל נכון לעכשיו במחיר של 583 יורו. על פי גוגל טיסות, מדובר במחיר נמוך יותר ב-‏192‏€ מהמחירים הממוצעים בקו זה, כאשר חברת Finair למשל מוכרת טיסות מאוסלו לבנגקוק עם עצירה בהלסינקי באותו יום קרוב במחיר שקרוב ל-1,000 יורו. עם זאת, חשוב לציין שכיאה לחברות לואו קוסט, מחירי הבסיס לטיסות אלו יזכו את הנוסעים בתיק גב בלבד, כאשר תוספת טרולי ומזוודה תעלה כ-90$ לכיוון.

למי שעדיין לא מכיר או שמע, חברת נורס אטלנטיק היא חברת תעופה נורווגית צעירה שהוכרזה לראשונה ב-2021. החברה שואפת להפעיל טיסות לואו קוסט מוזלות בקווים טראנס אטלנטיים בין אירופה וארה״ב. מאז הקמתה פתחה החברה יותר מתשעה קווים, ביניהם קווים בין פריז לניו יורק, מלונדון לניו יורקאורלנדווושינגטון ופורט לודרדייל ועוד.

החברה שואפת להציע טיסות זולות במיוחד באותם קווים, כאשר בהתאם למודל הלואו קוסט, במחירי הבסיס יהיו זכאים הנוסעים לתיק גב בלבד. חברת נורס מדווחת על תפוסה גבוהה למדי במטוסיה. על פי הדיווח של החברה, ביוני 2022, החודש הראשון לפעילותה, עמדה התפוסה במטוסיה על 86%.

עוד חידוש מעניין נוגע לעובדה שצי המטוסים של חברת נורס אטלנטיק מבוסס על מטוסי בואינג 787 דרימליינר חדישים,  כאשר לכל מושב מערכת מולטימדיה אישית. כמו כן, במטוסי הדרימליינר של נורס אטלנטיק יש גם מחלקת פרימיום עם מרווח אישי נוסף לכל נוסע.

המתחרה  היחידה שפועלת כיום תחת הכותרת ״לואו קוסט טראנס אטלנטי״ היא חברת התעופה האיסלנדית Play. זאת לאחר שמתחרות שפעלו בשוק זה כמו WOW air פשטו רגל.  עם זאת, בסוף שנת 2022 הודיעה חברת תעופה חדשה בשם Fly Atlantic  כי היא שואפת להצטרף לרשימה המצומצמת של חברות המפעילות טיסות לואו קוסט טראנס אטלנטיות, עם מיקוד בטיסות בין אירלנד לצפון אמריקה.