השבוע המריאה טיסה ראשונה מהטרמינל החדש שנחנך בשדה התעופה הבינלאומי של אבו דאבי, בירת איחוד האמירויות. בהדרגה יועברו רוב הטיסות בשדה התעופה, כולל הטיסות מ/אל ישראל לפעול מהטרמינל החדש.

טיסת הבכורה של איתיחאד מטרמינל A החדש
טיסת הבכורה של איתיחאד מטרמינל A החדש

באיחוד האמירויות חנכו השבוע את טרמינל A החדש והמושקע בשדה התעופה הבינלאומי באבו דאבי. חברת איתיחאד הייתה הראשונה להפעיל טיסה מסחרית מהטרמינל החדש כאשר כל חברות התעופה הפועלות מאבו דאבי צפויות לעבור בהדרגה לפעול מהטרמינל החדש.

בשגרה מפעילות החברות איתיחאד וויז אייר אבו דאבי טיסות ישירות בין תל אביב לאבו דאבי, כאשר שתיהן צפויות לעבור לפעול מהטרמינל החדש. חברת התעופה איתיחאד איירוייז, ממשיכה להפעיל בימים אלו טיסה יומית בין תל אביב לאבו דאבי, צפויה להעביר את כל טיסותיה בהדרגה בין התאריכים 9-14 בנובמבר. החל מהשעה 11:00 ב-14 בנובמבר יועברו רשמית כל הטיסות של החברה לפעול מהטרמינל החדש. בנוסף, גם וויז אייר שמפעילה בשגרה טיסות בין ישראל לאבו דאבי כבר עברה לפעול מהטרמינל החדש ב-1 בנובמבר. עם זאת, וויז אייר הפסיקה להפעיל טיסות מתל אביב באופן גורף, כולל טיסות לאבו דאבי. על הטסים מאבו דאבי בתקופה הקרובה להתעדכן באתר חברת התעופה ושדה התעופה מהיכן ממריאה טיסתם.

כיאה לפרויקטים באיחוד האמירויות, הטרמינל החדש שנבנה בהשקעה של 3 מיליארד דולר, מהווה קפיצה מדרגה משמעותית בשירות לנוסע ביחס למצב כיום. על פי הפרסומים של שדה התעופה, הטרמינל החדש באבו דאבי צפוי להציע שיפור משמעותי בחוויית הנוסע, כולל תהליך נוסע דיגיטלי לחלוטין, עם שירות ביומטרי בכל הנקודות השונות של תהליך הנוסע היוצא, כולל בשלבי שליחת הכבודה, הגירה ובשערי העלייה למטוס. כמו כן, בטרמינל החדשה הוטמעה מערכת מתקדמת לטיפול בכבודה המסוגלת לטפל בעד 19,200 מזוודות בשעה.

בטרמינל, שמשתרע על מרחב של 35,000 מ”ר יהיו 163 חנויות ומסעדות. החל מגוצ’י, איב סן לורן ופראגמו, ועד לחנות הראשונה בשדה תעופה של הרשת היפנית  Muji. בנוסף יהיו בשדה שני מכוני ספא בריאות וכן מלון עם 138 חדרי שינה בתוספת טרקלין מודרני באוויר הפתוח. מדובר בשדרוג משמעותי לנוסעי וויז אייר מאבו דאבי לישראל.

כפי שפרסמנו מוקדם יותר, הטרמינל החדש נחשף לעולם לאחרונה בצורה לא שגרתית – במסגרת הסרט החדש בסדרת סרטי ״משימה בלתי אפשרית״ שחלקים ממנו צולמו בטרמינל החדש. בחברת התעופה איתיחאד הוסיפו מדבקה מיוחדת לאחד ממטוסי ה-787 דרימליינר שלהם עם כיתוב ״משימה בלתי אפשרית״. אותו מטוס עם צביעה ייחודית אפילו הספיק לבקר בישראל.