נמל התעופה בהמבורג סגור לפעילות כבר יותר מ-14 שעות לאחר שאדם פרץ מחסום משטרתי ומתבצר בשדה התעופה עם ילדה בת 4 ברכבו.

אתמול (שבת) פרץ גבר בן 35 מחסום כניסה לשדה התעופה בהמבורג ועצר ליד מטוס של טורקיש איירליינס. כל זאת לאחר שככל הנראה חטף את הילדה שלו בת ה-4 מאימה ובזמן שהיא נוכחת ברכבו. ההנחה של המשטרה היא כי האדם חמוש ועלול להחזיק גם במטעני חבלה.

מטוס של יורווינגס בדרכו להמבורג הוסט לנחיתה בהאנובר
מטוס של יורווינגס בדרכו להמבורג הוסט לנחיתה בהאנובר

סמוך לתחילת האירוע נסגר שדה התעופה לפעילות ומספר טיסות שהיו בדרכן להמבורג הוסטו לנחיתה בשדות תעופה חלופיים באזור. רוב הטיסות הוסטו לשדה התעופה הנאובר, אך חלקן גם לאוסנבריק ודיסלדורף. רוב הטיסות להמבורג שתוכננו לבוקר יום ראשון בוטלו, אך חלקן המריאו ונחתו בשדות תעופה קרובים.

על פי הדיווחים המקומיים, אנשי משא ומתן נמצאים בקשר עם האדם במכונית ומתקשרים עימו באמצעות מתורגמן לטורקית. תחילה עדכנו במשטרה כי האדם ביצע ירי בשדה, אך מאוחר יותר לא אישרו את הודעה זו. דיווחים נוספים דיברו על כך שאותו חשוד זרק בשדה גם רימונים.

שדה התעופה בהמבורג הוא אחד מחמשת שדות התעופה הפעילים ביותר בגרמניה, כך שמדובר באירוע משמעותי מאוד.  רשויות שדה התעופה בהמבורג מסרו כי 286 טיסות יוצאות/נכנסות עם כ-34,500 נוסעים נקבעו להיום (יום ראשון), כאשר נכון לשעות הבוקר, 126 טיסות כבר בוטלו ו-5 טיסות הוסטו לנחיתה בשדות אחרים. באשר לאתמול, 10 טיסות בוטלו סה״כ ו-17 טיסות הוסטו לשדות תעופה אחרים. סה״כ הושפעו כ-3,200 נוסעים.

תמונה: NEWS5