באיגרת נוספת ששלח מנכ״ל ישראייר, אורי סירקיס, לעובדי החברה נחשף מעט מההיערכות של החברה להתמשכות מצב המלחמה הנוכחי.

בפתיחת האגרת מתאר סירקיס את העובדה שהמלחמה פרצה אחרי רבעון שיא של כל הזמנים של ישראייר בנתב”ג, כשהיא קוטעת רצף רבעונים של שיפור משמעותי בתוצאות הכספיות. ובהקשר זה מציין כי נאלצו ״לבצע פניית פרסה מהירה. היה עלינו לבצע, שורה ארוכה של שינויים והתאמות בזמן אמת.״

אחרי החזרת מספר מטוסים חכורים לבעליהם, נותרה חברת ישראייר עם 6 מטוסי איירבוס A320. באגרת מעדכן מנכ״ל ישראייר על פיזור גיאוגרפי של צי המטוסים של החברה, שנעשה כצעד של ניהול סיכונים מחשש לפגיעה פיזית בצי המטוסים. כפי שפרסמנו מוקדם יותר, שניהם מהמטוסים הועברו לחנייה בשדה התעופה ברמון ומטוס נוסף הועבר לחנייה בלרנקה. שלושת המטוסים הנותרים מפעילים את לוח הטיסות המעודכן של החברה.

עוד מעדכן מנכ״ל ישראייר על כך שבחברה נערכו במקרה הצורך להעתקת הפעילות כולה של חברת התעופה לשדה התעופה רמון באילת. בהקשר זה מציין כי החברה מבצעת הליך שבועי של בטיחות וניהול סיכונים, שם ניתן להעריך מתקבלות החלטות על מערך הטיסות והמטוסים של החברה.

מאז רכישתה של ישראייר על ידי בעלים חדש, לא הפעילה החברה באופן רשמי טיסות בשבת, למרות מספר טיסות מצומצם לעיתים שכן בוצעו במהלך השבת. כעת מודיעים בחברה באופן רשמי כי החברה תמשיך להפעיל טיסות חילוץ ומטען בשבת, ככל הנראה על פי צורך.

עוד יוזמה מעניינת של ישראייר נוגעת לאפשרות להפעלה טיסות ישירות מאילת לחצרים עבור החקלאים של עוטף עזה המתגוררים זמנים באילת. זאת לצד תמיכה וסבססוד טיסות עבור מפוני ישובי עוטף עזה המתגוררים גם הם זמנית באילת.

באשר להמשך הפעילות החברה, ניכר שישראייר נערכת לכל המצבים האפשריים כדי לצמצם את חוסר הוודאות במצב הקיים. מחד מעדכן מנכ״ל החברה על בדיקה ראשונית לעסקת מכירה או חכירה של מטוסים בבעלות החברה (2 מטוסי A320) במקרה קיצון. ומאידך מציין כי החברה ממשיכה במו״מ לרכישת חברת התעופה הצ׳כית Smartwings שברשותה 40 מטוסים. תרחיש נוסף שבוחנים בחברה כולל את האפשרות לחכירה של 2 מטוסים נוספים בשנת 2024, שיופעלו על ידי צוותי ישראייר.

בנימה יותר אישית משתף מנכ״ל ישראייר על כך שמחר תעצור הפעילות השוטפת במטה החברה, ועובדיה יצאו לסייע בקטיף ירקות באחד המשקים בדרום. סירקיס כותב לעובדים כי ״אילו הייתם שואלים אותי לפני שנה, האם ישנו סיכוי, שנמצא עצמינו, במצב בו נסייע בקטיף כרובית ושומר באמצע נובמבר… הייתי אומר שאתם הוזים.״

את האגרת מסיים סירקיס, כמו כולנו, עם תפילה ״לסיום מהיר של המלחמה. לשובם של החטופים. להחלמתם של הפצועים. ושבו בנים לגבולם.״