חברת התעופה גלובאל איירליינס נחשבת לאחת מחברות התעופה המסקרנות בעולם וכעת היא מפרסמת הצצה ראשונית למחלקות היוקרה של החברה.

למי שלא עקב עד כה: חברת התעופה גלובל איירליינס היא חברת תעופה בריטית שהוקמה בשנת 2021 עם שאיפה להפעיל להפעיל טיסות טראנס אטלנטיות מלונדון לארה״ב כבר בשנת 2024. הייחודית של החברה והסיבה שהיא מושכת כל כך הרבה תשומת לב נעוצה בבחירה להפעיל צי מטוסים המבוסס על מטוסי האיירבוס A380 הדו קומתיים בלבד. מדובר בחברה הראשונה בעולם שמתחילה את פעילותה מהשלב הראשונה עם מטוסי הסופרג׳מבו הענקיים שיכולים להטיס 500-600 איש בטיסה יחידה, כתלות בקונפיגורצייה. זאת בזמן שחברות תעופה בעולם דווקא נוטשות את השימוש בהם או מתכננות את הוצאתם משירות בעתיד.

הצצה לעיצוב הפנים של מטוסי ה-A380 של גלובאל איירליינס
הצצה לעיצוב הפנים של מטוסי ה-A380 של גלובאל איירליינס

וכעת חושפת החברה, שכבר הודיעה בעבר שהיא הולכת להציע שירותים ״יוקרתיים במיוחד״, תמונות ראשונות של עיצוב הפנים העתידי של מטוסי החברה. בתמונה ניתן לראות סוויטה פרטית של מחלקה ראשונה בקומה העליונה של המטוס. לפחות לפי ההדמיות נראה שמדובר במושבים מרווחים עם חלל גדול במיוחד לכל נוסע. כמו כן, ניתן לראות בר שמפנייה שייתכן ויוקצה כאזור התרעננות לנוסעים.

כפי שפרסמנו מוקדם יותר, מטוס ה-A380 הראשון שרכשה החברה היה שייך בעבר לחברת סינגפור איירליינס, וכולל את מחלקות היוקרה שלה עד היום. למרות שמדובר במוצרים יוקרתיים, אך ישנים, בגלובאל בחרו לעצב את פנים המטוס מחדש לחלוטין. מדובר במטוס שנושא את מספר הרישום 9H-MIP וצפוי לקבל את מספר הרישום 9H-GLOBL. המטוס בגיל של 17 שנים והמפעילה הראשונה שלו הייתה כאמור חברת סינגפור איירליינס.

ממה שידוע עד כה, מטוסי החברה צפויים להכיל 471 מושבים בלבד ב-3 מחלקות: ראשונה, עסקים ותיירים. נכון לעכשיו, לא ידוע על אפשרות להוספת מחלקת ״תיירים פרימיום״ שהופכת פופלארית במיוחד בשנים האחרונות בקרב נוסעים וחברות תעופה.

מחלקה ראשונה ב-A380 של היי פליי לשעבר
המחלקה הראשונה כיום ב-A380 שרכשה גלובאל איירליינס

במקביל הודיעה החברה כי היא תשתף פעולה עם חברת JETMS בתוכנית לשיפוץ חללי הפנים במטוסי ה-A380, תחילה במטוס הראשון שרכשה מחברת Hi-Fly, החל מתחילת 2024. כאמור חברת גלובאל איירליינס ממשיכה להתחייב על מוצרי פרימיום ברמה גבוהה במיוחד. לצורך כך הודיעו בגלובאל על הבחירה בחברת Factorydesign לעצב שני קונספטים של מחלקות יוקרה למטוסי החברה. אותה חברת עיצוב הייתה מעורבת בעיצוב של מספר מוצרים מובילים בתחום התעופה, כולל מחלקות היוקרה של חברות התעופה דלתא (Delta One), איתיחאד וסינגפור איירליינס.

בעדכון האחרון שפרסמה גלובאל, נטען כי בכוונת החברה להפעיל טיסות ראשונות במטוס A380 כבר בחודשים הקרובים. לצורך כך, נחתם הסכם עם חברת הצ׳ארטרים הפורטוגלית Hi Fly, שבמסגרתו יעבדו החברות בשיתוף פעולה על פיתוח ותחזוקה של ארבעת מטוסי ה-A380 שרכשה גלובאל.

חברת גלובל איירליינס הושקה בשנת 2023 עם שאיפה להציע לנוסעים את ״הדרך הטובה ביותר לטוס״. משרדיה הראשיים של החברה נמצאים בלונדון והיא מחזיקה בהסכמים לרכישה של ארבעה מטוסי A380.