מחווה מרגשת אתמול בארה״ב: מדריכת טיסה ישראלית ״ציירה״ בשמי ארה״ב את הכיתוב Bring Them Home כדי לעורר מודעות להשבת החטופים הישראלים.

מחווה מרגשת בשמי ארה״ב: Bring The Home
מחווה מרגשת בשמי ארה״ב: Bring The Home

מדריכת הטיסה ניר לוי מבית הספר לטיסה בוושינגטון, ציירה בשמים מעל מרילנד את הכיתוב ״bring them home״ באמצעות מטוס קל. הטיסה המדוברת המריאה אתמול בשעה 15:35 זמן מקומי משדה התעופה גאית’רסבורג (GAI) שבמרילנד. סה״כ ארכה הטיסה 2:58 שעות במהלכן טסה לוי בנתיב הטיסה שיצר את המשפט.

לוי מציגה את תוואי הטיסה - ״Bring Them Home״
לוי מציגה את תוואי הטיסה – ״Bring Them Home״

בעמוד הפייסבוק שלה שיתפה לוי כי היא טסה היום במטרה לעורר מודעות ל-240 הישראלים החטופים בעזה: תינוקות, ילדים, נשים, מבוגרים ושורדי שואה.

ה-Cessna 172S Skyhawk SP הוא מטוס קל חד מנועי בעל ארבעה מושבים, המוכר כאחד ממטוסי אימון הטיסה הפופולריים ביותר בעולם. דגם זה ידוע באמינות וביעילות שלו, מה שהופך אותו לבחירה מובילה הן עבור בתי ספר לטיסה והן עבור בעלים פרטיים. לדגם זה טווח של כ-640 מיילים ימיים, כלומר כ-1185 ק״מ, מספיק לטיסה של 5-6.5 שעות במצב אופטימלי.

מגן דוד בשמי מינכן
מגן דוד בשמי מינכן

טיסה בתוואי מסוים שמייצרת מסר כתוב או סמל מסויים היא שיטה מוכרת של טייסים להעברת מסרים. במקרה נוסף מהשבועות האחרונים בחר פרופ׳ גיא כץ, ישראלי שגר במינכן, לטוס מעל גרמניה במטוס הפרטי שלו בתוואי טיסה שייצר מגן דוד בשמי המדינה וזאת כדי להביע את תמיכתו בישראל.