חברת התעופה פליי דובאי הודיעה היום כי תוסיף לראשונה מטוסים רחבי גוף מדגמי בואינג 787 דרימליינר לצי המטוסים של החברה.

מטוס בואינג 787 של פליי דובאי
מטוס בואינג 787 של פליי דובאי

במסגרת התערוכה האווירית בדובאי שנפתחה היום, הודיעה חברת הלואו קוסט האמירתית פליי דובאי (Fly Dubai) על הזמנה של 30 מטוסי בואינג דרימליינר מסוג 787-9. אלו יהיו המטוסים רחבי הגוף הראשונים של פליי דובאי שמפעילה כיום מטוסים צרי גוף בלבד ממשפחת מטוסי הבואינג 737. בחברת התעופה שיתפו כי מטוסי ה-787 יאפשרו לחברה לפתוח קווים חדשים ולהגדיל את הקיבולת בקווים קיימים.

למרות שמדובר במטוסים חדישים יחסית בצי המטוסים של בואינג, מטוסי הדרימליינר נחשבים לחביבים על חברות הלואו קוסט שבוחרות במטוסים רחבי גוף. כעת נראה כי גם פליי דובאי תשתמש באותם מטוסים כדי להרחיב את ההיצע של החברה.

פליי דובאי מפעילה כיום צי של 79 מטוסים ממשפחת מטוסי ה-737 והיא מחזיקה בהזמנות של 137 מטוסים נוספים ממשפחה זו. מטוסי ה-787-9 שרכשה חברת פליי דובאי יכולים להטיס 296 נוסעים לטווח של 14,010 ק”מ, לעומת טווח של 6,000-6,500 ק״מ בלבד של מטוסי ה-737Max שמפעילה כיום החברה. המשמעות היא גידול משמעותי במספר היעדים שתוכל לטוס אליהם החברה.

חברת פליי דובאי נחשבת לחברת לואו קוסט, אך כזו שמאפשרת גם מגוון גדול של טיסות קונקשן. כך למשל מציעה החברה טיסות מהבסיס שלה בדובאי ליעדים שונים בהודו, תאילנד ועוד. בשגרה מפעילה החברה 4 טיסות יומיות מתל אביב לדובאי, ומשם מציעה טיסות המשך לאותם יעדים. גם במסגרת המצב הנוכחי בישראל, ממשיכה החברה להפעיל טיסה יומית אחת מתל אביב לדובאי.

לחברת פליי דובאי הסכם שיתוף קוד עם חברת אמירייטס שמאפשר לנוסעים לטוס מקטע אחד עם אחת מהחברות ולהמשיך בטיסת קונקשן עם החברה השנייה, מה שמגדיל משמעותית את מגוון האפשרויות של הנוסעים של שתי החברות.

מוקדם יותר היום הודיעה חברת אמירייטס, חברת האחות של פליי דובאי, על הזמנה של 100 מטוסי בואינג נוספים, בדגש על מטוסי הדור הבא של בואינג ממשפחת ה-777X. ניתן להעריך שבאיחוד האמירויות מינפו את ההזמנה של אמירייטס להשגת מחירים מיוחדים ומוזלים לרכישה של פליי דובאי של מטוסי 787-9, שמחיר המדף שלהם עומד על כ-300 מיליון דולר.