חברות התעופה סאן דור (אל על) וישראייר נרתמו להפעלת טיסות מיוחדות להטסת אוהדים למשחקי נבחרת ישראל בכדורגל בבודפשט. ישראייר הטיסה הבוקר לבודפשט כ- 125 ילדים ומשפחותיהם.

הבוקר המריאו 2 טיסות מיוחדות של סאן דור מקבוצת אל על לבודפשט עם 350 ילדים והוריהם במסגרת מיזם משותף עם ארגון “נצחון כחול לבן” שהוקם בשבועות האחרונים בהתנדבות על ידי אברהם דרייזין ויונתן שרביט. מטרתו הארגון היא לאפשר לילדים שחוו את טראומת אירועי ה-7 באוקטובר, לחוות מקרוב את שני המשחקים של נבחרת ישראל בבודפשט, הערב מול שווייץ ובשבת מול רומניה ולקחת חלק בעידוד הקבוצה.

 מנכ״ל סאן דור וצוות הטיסה המיוחדת לבודפשט
מנכ״ל סאן דור וצוות הטיסה המיוחדת לבודפשט

הילדים, בגילאי 9-18, הגיעו מכל יישובי העוטף ובהם בארי, נחל עוז, כפר עזה, שדרות ועוד, מלווים על ידי הורה. הארגון דאג עבורם לכל ההוצאות כולל לינה ושהות בבודפשט. בנוסף לתמיכה בנבחרת ישראל על המגרש, מסרו באל על כי המשתתפים ״ייהנו מאטרקציות שונות ללא עלות לטובת יצירת זיכרון חדש וטוב.״

לדברי גל גרשון, מנכ”ל סאן דור מקבוצת אל על: “אני שמח ומתרגש לקחת חלק במיזם עבור ילדי העוטף ומקווה שתהיה להם חוייה מחזקת והפוגה נעימה מהמציאות הקשה. נמשיך להיענות לביקושים ולפניות לטיסות מיוחדות ככל שיהיו גם בתקופה מאתגרת זו. אני מאחל לכולנו שעוד נדע ימים טובים ובהצלחה רבה לנבחרת ישראל”.

יונתן שרביט, מיוזמי פרויקט ׳ניצחון כחול לבן׳ הוסיף: ״אנו מודים לחברת סאן דור מקבוצת אל על שהעמידה לרשותנו את המטוסים שיטיסו את כלל הנוסעים, להראל ביטוח שמסייעת מאוד ולשני אנשים יקרים שלולא עזרתם לא היינו יכולים להוציא את הפרויקט החשוב הזה לפועל – פרנק לואי, יו”ר קרן היסוד וחנוך ניסני שסייעו לנו להגשים חלום למאות מילדי העוטף ברגע המורכב הזה.”

 טיסה מיוחדת של ישראייר למשחקי נבחרת ישראל בבודפשט

טיסה מיוחדת של ישראייר למשחקי נבחרת ישראל בבודפשט

גם ישראייר נרתמה למאמץ והטיסה הבוקר לבודפשט כ- 125 ילדים ומשפחותיהם מישובי העוטף ששרדו את התופת של ה-7/10. מלונות פתאל נרתמו לארח את המשלחת בבודפשט ושליחי הסוכנות היהודית דאגו לקבלת פנים חמה של הקהילה היהודית בהונגריה, כחלק ממפגן תמיכה כלל עולמי של יהדות התפוצות במדינת ישראל ובתושבי העוטף.

פספורטכארד ביטחה ללא עלות את משלחת הילדים ומלוויהם הבוגרים. לכל משתתף במשלחת, המתין בכסא המטוס מארז מיוחד של פספורטכארד הכולל: כריות טיסה, כובעי צמר, חמצאוורים, וארגוניות למזוודה.

אורי סירקיס מנכל ישראייר: ״ישראייר נרתמה הבוקר להטיס כ 125 ילדים ומשפחותיהם תושבי העוטף לצפות ולעודד את נבחרת ישראל בבודפשט .בימים לא פשוטים אלו אנו מקוים כי טיסה זו למשחקים תעלה על פניהם מעט חיוך ותעודד אותם. מאחלים לנבחרת ישראל בהצלחה ומצדיעים לחיילות וחיילי צה”ל אשר מגינים על כולנו ועל המולדת ומחכים לשובם של כל החטופים הביתה.

ראש משלחת הסוכנות היהודית במזרח אירופה ערן ברקוביץ: ״יהודי הונגריה מתרגשים לקבל את ילדי העוטף בחום ובאהבה. החיבוק שלהם הוא חלק ממפגן תמיכה כלל עולמי של יהדות התפוצות במדינת ישראל ובתושבי העוטף בשעה קשה זו״.