אתמול הודיעו בצה״ל על הקמת קרן הסיוע למשרתי המילואים במסגרת מלחמת חרבות ברזל. כחלק מהסיוע שתספק הקרן, יקבלו משרתי מילואים שחזרו ארצה החזר על ההוצאה הכספית של החזרה לארץ. 

אתמול הוקמה באופן רשמי הקרן להוקרה, סיוע ותגמול תטפל ותעניק סיוע למשרתי מילואים ששירתו במלחמת ‘חרבות ברזל’ החל מיום 07.10.2023, בין היתר בגין נזקים כלכליים שנגרמו להם ולבני משפחתם עקב השתתפותם בלחימה או עקב קריאתם לשירות מילואים בהתראה קצרה. הקרן הופעלה החל מאתמול (15.11) למשך חצי שנה.

על פי אתר קרן הסיוע למילואים, עד כה שולמו מענק מענק הוצאות אישיות בגובה 1,100 ש”ח סה״כ, למי ששירת 8 ימים ומעלה במסגרת צו 8 ‘חרבות ברזל’. כמו כן שולם מענק משפחה בגובה 2,000 ש”ח סה״כ (לצרכים כמו  בייביסיטר וכלכלת הבית), למי ששירת 8 ימים ומעלה במסגרת צו 8 ״חרבות ברזל״, ולו ילד עד גיל 14.

באתר הקרן מצויין כי יפצו משרתי מילואים אשר נפגעו ונדרשו לבטל/לדחות טיסות או חופשות בארץ או בחו״ל, עד לפיצוי מקסימלי של עד 5,000 ש”ח, כאשר דרישות פיצוי גבוהות מכך יידונו בוועדת חריגים. המקרים שבהם תספק הקרן החזר:

  • משרתי מילואים שרכשו כרטיס טיסה לשם הגעה לארץ וגויסו בצו 8 (במידה ולא נקרא בקריאה בצו 8 ולא נפתח שמ”פ, יעלה לוועדת חריגים).
  • משרתי מילואים שרכשו כרטיס טיסה ו/או חופשה שבוטלה ובתנאי שנרכשו טרום קריאתו בצו 8.
  • משרתי מילואים שאינם תושבי הארץ ורכשו כרטיס טיסה לשם הגעה לארץ וגויסו בצו 8.

על מנת להגיש בקשה יש להכנס לאתר קרן הסיוע באתר משרתי המילואים ולהגיש בקשה דיגיטלית. בטופס הפנייה הדיגיטלי לא תהיה הגבלה על סכום הגשת הבקשה ולא על סיבת הפניה, אך הפניות ישקלו ויבדקו על ידי ועדה מקצועית.

בטופס הבקשה יידרשו משרתי המילואים להציג אישור לאי קבלת פיצוי בגין ביטול החופשה והפסדים נוספים הקשורים בחופשה, כאשר צירוף מייל מחברת התעופה והמלון ייחשבו כהוכחה מספקת וכן אישור לאי פיצוי מביטוח הנסיעות.