קבוצת האקרים שמזדהה בשם SiegedSec טוענת כי פרצה לרשתות המחשבים של חברת ישראייר וחברת שופרסל.

קבוצת ההאקרים טוענת שפרצה לרשת המחשוב של חברת התעופה ישראייר. הקבוצה אף פרסמה מספר צילומי מסך שצולמו כביכול מתוך הרשת הארגונית של ישראייר, שאמורה להוות הוכחה לעצם הפריצה לרשת הארגונית. מהמידע שפרסמה הקבוצה עולה אינדיקציה לגניבה לכאורה של מידע בנפח של 1.26GB מהרשת הארגונית.

ההודעה של קבוצת ההאקרים
ההודעה של קבוצת ההאקרים

קבוצת ההאקרים פרסמה את ההודעה בקבוצת הטלגרם שבה היא משתמשת כדי להודיע על פעילותה. בפרסום של המידע מתארים קבוצת ההאקרים את הפריצה כחלק ממבצע מרוכז לתקיפת אתרים יעדים ישראליים בשם ״Operation Israel Hack״ וכן מציינים כי זו הפריצה הרביעית של הקבוצה לאתרים ישראליים.

ישראייר הודיעה בתגובה: ״זיהינו הבוקר כניסה למערכת הנהלים החיצונית של ישראייר. מערכת הנהלים יושבת על שרתי אמזון בענן. המערכת חשופה למספר רב של משתמשים בארץ ובחול. אנו בשלבי בדיקה האם הפריצה בוצעה למערכת הזאת בלבד או למערכות נוספות. בשלב זה לא איתרנו כניסה למערכות נוספות״

חשוב להגיד שברוב המקרים מדובר בקבוצות האקרים בעלי יכולות סייבר נמוכות למדי, לרוב ללא יכולות מספקות כדי לגרום להשפעה מהותית על חברה מסויימת. בנוגע לשופרסל, הקבוצה לא מפרסמת הוכחות כלשהן אך טוענת כי פרצה למכשירים שונים, כיבתה את ההתרעות על שינויי טמפרטורה ועוד.