חברת התעופה אייר אינדיה הציגה בחודש אוגוסט האחרון זהות מותג חדשה לחלוטין, כולל צביעה חדשה וייחודיות למטוסי החברה. וזאת כחלק ממהלך גדול יותר של מיצוב החברה כחברת תעופה גלובאלית מובילה. אתמול המריא לראשונה מטוס איירבוס A350 ראשון של החברה עם צביעת המטוסים החדשה של החברה.  

מטוס איירבוס A350 ראשון של אייר אינדיה
מטוס איירבוס A350 ראשון של אייר אינדיה. תמונה: אייר אינדיה

חברת התעופה אייר אינדיה הזמינה שישה מטוסי איירבוס מדגמי A350-900 החדישים. אתמול ביצע המטוס הראשון מתוכם טיסת בכורה מסינגפור, שם הוא קיבלת את צביעת החברה החדשה, למפעלי איירבוס בטולוז בטיסה שארכה 13:51 שעות. טיסת הבכורה של המטוס סיפקה תמונות ראשונות של המטוס עם הצביעה החדשה של החברה באוויר.

מאז הרכישה של אייר אינדיה על ידי קבוצת טאטא בשנת 2022, אייר אינדיה מתקדמת בצעדי ענק להפוך לשחקן מרכזי בזירת התעופה העולמית. כחלק מהתהליך ביצעה אייר אינדיה הזמנות ענק של 470 מטוסי בואינג ואיירבוס, עם אפשרות לרכישה של 370 נוספים. בתוך כך הזמינה החברה שישה מטוסי איירבוס A350-900 שישמשו, לאחר תקופת הכשרה של הצוותים, בטיסות טווח ארוך של החברה.

מטוס האיירבוס החדש של אייר אינדיה מציג את המאפיינים הייחודים של צביעת המטוסים החדשה של החברה, כולל צביעת מנועים בצבע אדום וכיתוב Air India בבטן המטוס. ששת מטוסי ה-A350 שצפויים להצטרף לצי של אייר אינדיה הם מטוסים שיוצרו במקור עבור חברת התעופה הרוסית אירופלוט, אך לא נמסרו לה בשל הסנקציות המערביות על רוסיה בעקבות הפלישה לאוקראינה.

מחלקת עסקים של אירופלוט במטוסי האיירבוס A350
מחלקת עסקים של אירופלוט במטוסי האיירבוס A350

ככל הנראה במטרה להכניס אותם לשירות מהר ככל הניתן, אייר אינדיה צפויה להשאיר את המטוסים עם קונפיגורציית הושבה שתוכננה עבור אירופלוט, אשר נחשבת יוקרתית למדי. במטוסים אלו 316 מושבים ב-3 מחלקות: עסקים (28 מושבים), תיירים פרימיום (24 מושבים) ותיירים (264 מושבים). במחלקת עסקים מציעים אותם מטוסים סוויטות פרטיות עם דלת נגללת לכל נוסע.

אייר אינדיה צפויה לבצע שדרוגים קוסמטיים שיתאימו את מושבי המטוס למותג של אייר אינדיה, בדגש על בדים בצבעים חדשים. המטוס המדובר צפוי להכנס לשירות בחברת אייר אינדיה כבר בשנה הנוכחית, והמטרה של החברה היא להכניס את כל ששת מטוסי ה-A350-900 לשירות עד לחודש מרץ 2024.

מה דעתכם על צביעת המטוסים החדשה של אייר אינדיה?