רוב חברות התעופה הזרות ביטלו את טיסותיהן לתל אביב מאז תחילת מלחמה ״חרבות ברזל״. בעוד רוב חברות התעופה מודיעות על ביטול הטיסות שלהן רק לזמן קצר קדימה, חברת התעופה האמירתית מודיעה על ביטול גורף של טיסותיה לתל אביב. ואיך בכל זאת אפשר לטוס איתה ליעדים שונים?

רוב חברות התעופה מבטלות את הטיסות רק זמן קצר קדימה, עד כשבועיים, וסמוך למועד מעדכנות על הארכת הביטול לתקופה נוספת. שיטה זו גורמת לכך שיש אנשים שטועים לחשוב שאותה חברת תעופה צפויה לחזור לפעול החל מהמועד שאליו היא מוכרת כרטיסי טיסה. גם אנחנו נתקלים בלא מעט מקרים של אנשים שמשוכנעים שכרטיסי טיסה שמוצעים למכירה הם של טיסות שככל הנראה יצא לפועל.

כעת חברת התעופה אמירייטס מאיחוד האמירויות נוקטת בגישה מעט שונה והודיעה על ביטול טיסותיה מתל אביב, ללא תאריך נקוב, כלומר ״עד להודעה חדשה״. וזאת, במקום לבטל את טיסותיה רק לזמן קצוב נוסף בכל פעימה. שיטה זו מחד תגרום לאיבוד הכנסות על ידי החברה, אך מאידך תמנע מצב של אנשים שיקנו בתמימות כרטיסי טיסה לטיסות שלא יצאו לפועל. עם זאת, חשוב להדגיש שבכל מקרה של ביטול טיסה על ידי חברת התעופה, זכאים הנוסעים להחזר מלא של כרטיס הטיסה.

ולמרות שאמירייטס לא נקבה בתאריך, מבדיקה שלנו במערכת ההזמנות נראה כי עדיין ניתן להזמין טיסות של אמירייטס מתל אביב, אבל רק החל מסוף חודש מרץ. ככל הידוע לנו, מדובר בחברת התעופה שביטלה את טיסותיה מתל אביב לפרק הזמן הארוך ביותר קדימה, כאמור במקום לבטל כל פעם לתקופה קצרה. עוד חשוב להגיד שבמידה ויהיה שינוי בתמונת המצב, תוכל אמירייטס בקלות יחסית להוסיף טיסות במועד מוקדם יותר.

וגם בתקופה שאמירייטס לא טסה לתל אביב, עדיין ניתן להגיע ליעדים השונים ברשת הטיסות הנרחבת של החברה. זאת שכן לחברת אמירייטס יש הסכם שיתוף קוד עם חברת האחות פליי דובאי, שממשיכה להפעיל טיסה יומית מתל אביב לדובאי. כלומר, ניתן להזמין טיסה של פליי דובאי מתל אביב לדובאי בשילוב עם טיסת המשך של אמירייטס לכל אחד מהיעדים שלה, על כרטיס טיסה אחד ועם טיפול אחיד בכבודה.