חברת התעופה הקפריסאית TUS Airways,המוחזקת על ידי חברת ״גלובל כנפיים״ הישראלית בשיעור של 49.9%, מודיעה על מספר שינויים בפעילות החברה לאור התמשכות המלחמה.

בעדכון לבורסה מודיעה חברת גלובל כנפיים כי בתקופה הקרובה תפעיל חברת התעופה TUS באופן זמני מטוס בודד, מתוך חמישה מטוסי איירבוס A320 שברשות החברה. כמו כן מודיעה החברה על מיקוד בפעילות אפשרית בתחום החכירה רטובה וצ’רטר.

על פי אתר flightradar24, עולה כי כבר בין התאריכים 14-16 בנובמבר הועברו שלושה ממטוסי החברה מלרנקה לאחסון באתונה, וב-20 בנובמבר הועבר מטוס נוסף. המטוס החמישי של החברה, איירבוס A320 בן 19 שנים ממשיך להפעיל את לוח הטיסות של החברה שמתמקד כרגע בטיסות בין לרנקה לדובאי.

נזכיר כי בחכירה רטובה מפעילה חברת התעופה טיסות עבור חברות תעופה אחרות, כולל הקצאת מטוס וצוות אוויר. עד חודש אוקטובר הפעילה חברת TUS טיסות במתכונת של חכירה רטובה עבור אל על ליעדים באירופה, ביניהן טיסות מתל אביב ללרנקה.

חברת התעופה TUS הייתה אחת מחברות התעופה שבסיסן לא בתל אביב אשר המשיכו להפעיל טיסות מתל אביב בתחילת המלחמה. בתחילת חודש נובמבר הודיעה חברת ״כנפיים״ כי חברת התעופה הפסיקה את טיסותיה לתל אביב החל מיום 4.11.2023 וזאת בשל הודעת חברות הביטוח על ביטול כיסוי סיכוני מלחמה לגבי טיסות לישראל. קודם לכן ביצעה החברה הפסקה של כשבועיים בטיסות לישראל, חזרה לטוס לישראל, ולאחר תקופה קצרה ביטלה שוב את טיסותיה.

עוד מודיעה החברה כי ביצעה מספר התאמות נדרשות בתוכניותיה וצמצום הוצאות לאור הפסקת הפעילות בקווים אל ישראל וממנה, שעיקרן ביצוע התאמות בהסכמים עם ספקים ונותני שירותים וצמצום כוח האדם.

לצד פעולות אלו ולשם מימון המשך פעילות TUS כאמור, החליטה חברת כנפיים, על העמדת הלוואה נוספת לחברת TUS, לתקופה של שנה, בסך של 1.5 מיליון דולר וזאת בכפוף להעמדת הלוואה זהה במקביל מצד השותף המחזיק ביתרת מניות TUS, איש העסקים האמריקאי Kenneth Woolley.

תמונה: דני שדה