החל מחודש דצמבר צפויה אל על לחדש את קו הטיסות הישיר של החברה בין תל אביב לז׳נבה (שוויץ), לאחר כחודשיים של הפסקה.

החל מתאריך ה-7 בדצמבר תחדש אל על את קו הטיסות הישיר של החברה מתל אביב לז׳נבה. סה״כ צפויה החברה להפעיל תחילה 4 טיסות שבועיות: שתי טיסות ביום ראשון וטיסה אחת בכל יום בימים חמישי ושישי. לקראת חודש ינואר צפויה החברה לעלות ל-5 טיסות שבועיות, עם תוספת של טיסה אחת בימי שני. הטיסות יופעלו במטוסי בואינג 737 צרי גוף.

על פי אתר flightradar24, הטיסה האחרונה של אל על לז׳נבה התקיימה ב-1 בספטמבר ומאז לא הפעילה החברה טיסות ישירות בין היעדים. מבדיקה במערכת ההזמנות, מחיר כרטיס טיסה הלוך ושוב מתל אביב עם אל על נכון לעכשיו מתחיל ב-500$ בחודש דצמבר, 453$ בחודש ינואר או 353$ בחודש פברואר.

נזכיר כי סאן דור מקבוצת אל על הודיעה על הוספת טיסות לפולין כך שהיא תפעיל במהלך חודש דצמבר טיסות לוורשה ולקרקוב. זאת לאחר שהודיעה בחודש נובמבר על הוספת טיסות ישירות לקישינב (מולדובה).

כזכור, אל על ביצעה לאחרונה מספר שינויים בלוח הטיסות שלה, כולל דחיית השקת הטיסות הישירות להודו (דלהי ומומבאי)ֿ, והפסקה מוקדמת של הטיסות הישירות העונתיות של החברה לטוקיו ודבלין. במקביל חיזקה החברה קווים עם ביקוש גבוה, כמו הקווים לניו יורק, עם עד 6 טיסות יומיות.

עוד הודיעה חברת התעופה הישראלית על הסבה חלקית של מטוס 777 לתצורת מטען וכן על הכנסה לשירות של מטוס בואינג 737 ייעודי למטען, כחלק מהביקוש הגובר להטסת מטענים ומשינוי בביקושים לטיסות נוסעים.

על פי נתוני רשות שדות התעופה, בחודש אוקטובר אל על הייתה חברת התעופה הישראלית היחידה שחוותה גידול בהיקף הפעילות שלה לעומת החודש המקביל ב-2022. סה״כ אל על הטיסה 42.6% מכלל הנוסעים בנתב״ג, עלייה של 19.47% מהיקף הפעילות שלה בשנה שעברה.