חברת אל על מודיעה על הרחבת שירותי ה-WiFi בצי מטוסי הבואינג 737 צרי הגוף, שמפעילים את רוב הטיסות בין ישראל לאירופה, עם הוספת שירות האינטרנט במטוס שני.

מטוס בואינג 737 של אל על בבדיקה מקיפה
מטוס בואינג 737 של אל על בבדיקה מקיפה

תזכורת: שירות ה-WiFi של חברת Viasat, שהיה זמין בעבר בחלק מצי מטוסי ה-737 של אל על, הוסר ממטוסים אלו בשנת 2021 בהנחיית רשות התעופה הפדרלית (FAA) של ארה״ב. הסיבה הייתה פוטנציאל לנזק שיכול להיגרם למבנה המטוס בעקבות היתלשות אפשרית של האנטנה במקרה קיצון. מאז המקרה הפסיקה אל על להציע אינטרנט אלחוטי במטוסי ה-737 אלא רק את מערכת ה-Dreamstream שמאפשרת סטרימינג של תכנים למכשיר האישי של הנוסע, מבלי חיבור ישיר לאינטרנט.

לפני מספר חודשים הודענו על כך שלראשונה מאז אותה הנחייה, אל על התקינה מערכת WiFi עדכנית במטוס בואינג 737 ראשון, הנושא את מספר הרישום 4X-EHC. כעת מודיעים באל על כי החברה פועלת להתקין את אותה מערכת WiFi במטוס שני מדגם 737-900 בן 8 שנים, הנושא את מספר הרישום 4X-EHD. סה״כ יהיו 2 מטוסי 737 עם שירות WiFi פעיל מתוך 25 מטוסי בואינג 737 בצי החברה.

הוספת אנטנת ה-WiFi נעשית כחלק מבדיקה כללית למטוס ה-737 שנקראת ״C-Check״. מדובר בבדיקה שגרתית סטנדרטית, אך מקיפה, של מערכות ורכיבים בודדים שנעשית לכל מטוס מסחרי פעיל. היות ומדובר בבדיקה מקיפה למדי, היא נעשית בדרך כלל מדי 20 עד 24 חודשים לעומת בדיקות מצומצמות יותר אשר מבוצעות באופן יותר תדיר. בדיקה מסוג זה דורשת הוצאת המטוס משירות למשך שבוע עד שבועיים, תלוי במצב המטוס. על פי אתר flightradar24, המטוס שעובר את השדרוג המדובר ביצע את הטיסה המסחרית האחרונה שלו מסופיה לתל אביב.

מערכת ה-WiFi של אל על מותקנת בכל צי מטוסי הבואינג 787 דרימליינר ובמטוס 777 יחיד שעבר תהליך שדרוג כולל. המערכת של אל על, מתוצרת חברת Viasat, מוגבלת בכך שהיא פעילה בעיקר בקווי הטיסה של אל על לאירופה וארה״ב. עם זאת, למערכת אין כיסוי בטיסות ליעדים מרכזיים של החברה כמו בטיסות מזרחה לאיחוד האמירויות ותאילנד או לאפריקה.

  • העלות של תכנית הבסיס שכוללת גישה לאפליקציות התכתבות בלבד (וואטסאפ/מסנג׳ר) עומדת על 3.99$ לנוסע למקטע טיסה בטיסות לאירופה או 5.99$ בטיסות לצפון אמריקה.
  • העלות של תכנית הסושיאל שכוללת בנוסף גם גישה לדואר אלקטרוני, גלישה חופשית באתרים, אפליקציות וצפייה בסרטונים קצרים​ עומדת על 6.99$ בטיסות קצרות לאירופה / 9.99$ בטיסות ארוכות לאירופה / 14.99$ בטיסות לצפון אמריקה.
  • העלות של התכנית העסקית כוללת בנוסף גם צפייה בסרטים, האזנה למוסיקה וחיבור ל-​VPN​ ועולה בהתאמה 12.99$/19.99$/24.99$.

את כל התכניות ניתן לרכוש גם בנקודות הנוסע המתמיד. נוסעי מחלקת עסקים זכאים לתכנית העסקית ללא תשלום.