חברת התעופה אל על מפסיקה את קו הטיסות הישיר מתל אביב לפוקט, קו שצבר פופולאריות מאז מגפת הקורונה.

עד למגפת הקורונה הפעילה חברת אל על טיסות ישירות לבנגקוק בלבד בתאילנד. במהלך מגפת הקורונה הפכו הטיסות לפוקט לפופולאריות במיוחד לאחר שהוגדרה כנקודת הכניסה המרכזית למדינה על ידי הרשויות. מאז המשיכה להפעיל אל על טיסות לפוקט, לעיתים כטיסות ישירות ולעיתים כטיסת המשך מבנגקוק.

החודש הפסיקה אל על את קו הטיסות הישיר מתל אביב לפוקט כשברקע נמצאת מלחמת חרבות ברזל. במקביל ממשיכים באל על להפעיל 1-2 טיסות מדי יום לבנגקוק במטוסים רחבי גוף מדגמי 777/787. באל על מבצעים למעשה הערכת מצב יומית של הביקוש, שהשתנה משמעותית מאז תחילת המלחמה, ומבצעים התאמות של לוח הטיסות של החברה על מנת לענות על הצרכים.

כך למשל אל על ממשיכה כל העת לתגבר את הטיסות לניו יורק, שם רואים באל על ביקושי שיא, עד למצב של 7 טיסות יומיות גם בעונת החורף שבשגרה נחשבת פחות מבוקשת. זאת בזמן שחברות התעופה האמריקאיות ממשיכות להאריך את ביטולי הטיסות מתל אביב הרחק לתוך 2024.

עד כה הקווים לניו יורק הופעלו באמצעות מטוסי הבואינג 787 דרימליינר בלבד. עם זאת, באל על גם שוקלים את האפשרות, בהתאם לצורך, להפעיל בקווים אלו גם את מטוסי הבואינג 777 שעברו לאחרונה תהליך חידוש (״רטרופיט״).  כפי שפרסמנו מוקדם יותר, בשבוע שעבר השלימה אל על תהליך שדרוג של מטוס 777 שני, אשר לאחר השדרוג נחשב למטוס בעל קיבולת הנוסעים הגבוהה ביותר בחברה עם 313 מושבים, לעומת 271 במטוסי הבואינג 787-9.

תמונה: רועי ורון