בספטמבר האחרון פרסמנו כי חברת התעופה TUI Airways תפעיל החל מחודש דצמבר הקרוב לראשונה טיסות ישירות מתל אביב לאנטוורפן (בלגיה). כעת משנה חברת התעופה את תכניותיה לאור המלחמה.

חברת התעופה טוי איירווייז (TUI Airways) תכננה להפעיל החל מה-14 בדצמבר שתי טיסות שבועיות בימים ראשון וחמישי מתל אביב לשדה התעופה באנטוורפן (ANR), שנמצא במרחק של כשעה נסיעה מבריסל. כעת מודיעה החברה כי היא דוחה את השקת קו הטיסות מתל אביב ״עקב המצב הגיאופוליטי הלא ברור בישראל״.

נכון לעכשיו נדחה מועד השקת הקו לתאריך ה-14 במרץ 2024, כאשר ניתן כרגע להזמין טיסות מתאריך זה ועד ל-24 באוקטובר 2024. כמובן שחשוב לציין שלא ניתן לדעת כרגע האם הקו אכן יושק במועד זה או יידחה שוב וזה תלוי בהתפתחות המצב בישראל. בחברת TUI מודיעים כי נוסעים שהזמינו טיסה מ/אל תל אביב כבר התבשרו על השינוי ותינתן להם האפשרות לשנות את הטיסה שלהם למועד מאוחר יותר באותם תנאים, או לבטל את ההזמנה.

על פי מערכת ההזמנות, נכון לעכשיו הציבה חברת התעופה TUI בקו לתל אביב החל ממרץ מטוסי אבראר 190 קטנים עם קיבולת של 112 נוסעים במחלקת תיירים בלבד. כרטיס טיסה הלוך ושוב נמכר כרגע החל ממחיר של 287$ בתעריף הבסיס, שכולל תיק גב בלבד.

לאחרונה החלו חברות התעופה הזרות להאריך את ביטולי הטיסות שלהן מתל אביב למועדים רחוקים יותר לתוך 2024, כאשר חלק מחברות התעופה אף הודיעו על ביטול גורף של הטיסות מתל אביב. במקביל נעשים ניסיונות מצד ישראל למשוך חברות תעופה זרות לחזור להפעיל טיסות נוסעים או מטען מ/אל ישראל באמצעות תמריצים כלכליים או ערובות ביטוחיות.