חברת התעופה ריינאייר פרסמה היום מבצע חורף מיוחד הכולל 15% הנחה על טיסות החברה ממגוון יעדים, אך החריגה רק את ישראל מהמבצע.

לקוחות של חברת האולטרה לואו קוסט ריינאייר קיבלו היום הודעת דיוור על מבצע חורף מיוחד שכולל 15% הנחה על טיסות מיעדים שונים בהם פועלת חברת ריינאייר. מדובר במבצעים סטנדרטיים יחסית בחודשי החורף הנחשבים פחות מבוקשים. במסגרת המבצע מוכרת החברה כרטיסי טיסה מוזלים למשל מעמאן לפאפוס החל מ-12.74 יורו לכיוון או לפריז במחיר של 14.44 יורו.

מדובר במבצע גורף מכל שדות התעופה שבהן פועלת ריינאייר, כאשר ישראל היא המדינה היחידה שהוחרגה מהמבצע. כפי שניתן לראות בתמונה, בעמוד המבצע ישנה רשימת מדינות, ובלחיצה על כל מדינה ניתן לראות אילו קווי טיסה ממנה נכללים. ״ישראל״ היא המדינה היחידה שהושחרה, מה שאומר שהיא היחידה שאף קו טיסה ממנה לא נכלל במבצע. וזאת למרות שהטיסות שבמבצע הן עד סוף חודש מרץ, וריינאייר ביטלה את טיסותיה לתל אביב נכון לעכשיו רק עד תחילת חודש ינואר.

מבצע החורף של ריינאייר, רק לא מישראל
מבצע החורף של ריינאייר, רק לא מישראל

מדובר במהלך אבסורדי שכן אמנם ריינאייר הפסיקה את הטיסות שלה מתל אביב עם פרוץ מלחמת ״חרבות ברזל״ וממשיכה להאריך את ביטולי הטיסות, אבל מאידך חברת הלואו קוסט ממשיכה למכור טיסות מישראל לכל יעדי החברה מתל אביב. לחלק מהיעדים ביניהם בארי, סופיה, סלוניקי ומילאנו ניתן לרכוש כרטיסי טיסה של ריינאייר אפילו כבר לתחילת ינואר הקרוב. לצערנו ריינאייר לא לבדה וכבר עלו דיווחים שונים ברשת על חברות גדולות כמו אמזון, אייהרב ואסוס שהפסיקו את המבצעים רק לקהל הישראלי.

אם הסיבה להחרגת ישראל היא העובדה שריינאייר לא טסה בפועל מתל אביב כרגע, עולה השאלה מדוע החברה לא מבטלת את טיסותיה לאלתר אלא ממשיכה למכור כרטיסי טיסה אפילו לחודש ינואר הקרוב. מצד שני, במידה וריינאייר ממשיכה למכור טיסות בהנחה שהיא אכן תחזור לטוס לתל אביב בינואר הקרוב, לא ברורה ההחלטה שלא לתת לישראלים את אותם הנחות שניתנות לכל הלקוחות של החברה מבלי לקפח רק את הקהל הישראלי.

ריינאייר היא חברת תעופה אירית וחברת הלואו קוסט הגדולה באירופה. אירלנד ידועה בביקורתיות החד צדדית שלה כלפי ישראל, מה שהתגבר בעיקר על רקע מלחמת חרבות ברזל. זאת לעיתים תוך התעלמות בוטה מההתקפה האכזרית של ארגוני הטרור על ישראל ב-7 באוקטובר. המקרה הכי מוכר בנושא כלל את אותה התבטאות אומללה של ראש ממשלת אירלנד שטען כי הילדה אמילי הנד ״נעלמה״, תוך ״הצנעת״ העובדה שנחטפה על ידי ארגון טרור.

תגובת ריינאייר תפורסם לכשתתקבל.