לצד חברות התעופה שמאריכות את ביטולי הטיסות שלהן מתל אביב, או מבטלות טיסות באופן גורף, יש גם חברות שבוחרות לחזור לטוס לישראל או להגביר את פעילותן כאן.

היום הודיעה חברת תעופה פליי דובאי כי תגביר את תדירות הטיסות שלה בין תל אביב לדובאי לשתי טיסות יומיות לתל אביב החל מה-4.12. בתקופה האחרון הפעילה פליי דובאי טיסה יומית אחת ובשגרה הפעילה החברה 4 טיסות יומיות, לצד 3 טיסות יומיות של החברה האחות אמירייטס. פליי דובאי מציעה מגוון גדול של טיסות קונקשן דרך דובאי להרבה יעדים, בדגש על יעדים במזרח. כמו כן, בזכות שיתוף פעולה עם אמירייטס, ניתן להזמין שילוב טיסות של פליי דובאי לדובאי עם טיסת המשך של אמירייטס לכל אחד מהיעדים של החברה.

גם חברת התעופה אייר אירופה הודיעה על חזרה מוגבלת לפעילות בישראל. החל מה-9 בינואר תפעיל החברה 2 טיסות בשבוע בין תל אביב למדריד. נכון לעכשיו, על פי מערכת ההזמנות נראה שכבר בשבוע שלאחר מכן תעלה החברה לתדירות של 4 טיסות שבועיות.

וכזכור, גם חברת התעופה אתיופיאן איירליינס צפויה לחזור להפעיל 5 טיסות שבועיות מתל אביב לאדיס אבבה החל מה-4 בדצמבר ומשם תציע טיסות למגוון יעדי המשך.

הסיבה לחזרה של חברות התעופה לישראל והגדלת תדירות הטיסות לתל אביב להערכתנו היא גידול בביקוש, סימן אופטימי לתחילת התאוששות השוק המקומי. החזרה של חברות התעופה תסייע באיזון של המחירים שבהיעדר תחרות מצד החברות הזרות ימשיכו לעלות בהתאם לעלייה בביקוש.