על פי דיווח של רויטרס, חברת הלואו קוסט האמריקאית בריז איירווייז (Breeze Airways) נוקטת בצעדים ראשונים לקראת הפעלת טיסות טראנס אטלנטיות, לראשונה במטוסי איירבוס A220.

מטוס A220 של בריז איירווייז
מטוס A220 של בריז איירווייז

חברת התעופה האמריקאית בריז איירוויז הגישה למנהל התעופה הפדרלי (FAA) בקשה להגדרתה כ-״חברת דגל״, מה שיאפשר לה להפעיל טיסות טראנס אטלנטיות מארה״ב לאירלנד וליעדים נוספים באירופה, כמו גם לאיים הקאריביים. חברת בריז איירווייז מפעילה כיום טיסות פנים מוזלות בתוך ארה״ב, עם דגש על קווי טיסה שאין בהם פעילות מספקת של שאר חברות התעופה האמריקאיות.

מפת הקווים הנוכחית של בריז איירווייז
מפת קווי הטיסה הנוכחית של בריז איירווייז על פי אתר flightradar24

על פי הדיווח של רויטרס, חברות תעופה אמריקאיות התקשו לחזור לרווחיות לאור תשואות נמוכות בקווי פנים בארה״ב וביקוש גבוה לטיסות בינ״ל. בריז איירווייז, שהוקמה ב-2021, משתמשת בצי של מטוסי איירבוס A220 קטנים עם 137 מושבים כדי לשרת ערים משניות בארה”ב שאין בהן היצע משמעותי של חברות התעופה הגדולות יותר. במטוסים אלו 2 מחלקות שירות: עסקים (12 מושבים) ותיירים ( 125 מושבים).

אם המהלך יצא לפועל, מה שעלול לקחת זמן רב, בריז תהיה חברת האולטרה לואו קוסט האמריקאית השנייה שמפעילה טיסות טראנס אטלנטיות לאירופה, אחרי חברת Jet Blue שמפעילה טיסות במטוסי איירבוס A321LR מארה״ב לפריז, לונדון ואמסטרדם.

מדובר במהלך מעניין במיוחד, שכן זו תהיה הפעם הראשונה שיופעלו קווי טיסה טראנס אטלנטיים סדירים במטוסי A220. למרות שמדובר במטוסים הקטנים יותר שמציעה חברת איירבוס, ה-A220-300 כשיר לטוס בקווים טרנס-אטלנטיים. עם טווח פוטנציאלי של כ-3,350 מיילים ימיים (כ-6,200 ק״מ), מטוס זה  יכול להפעיל מספר קווים כאלו, בדגש על כאלה בין החוף המזרחי של צפון אמריקה ומערב אירופה, קווים שבעבר לא היו נגישים למטוסים בסדר גודל דומה. 

על פי אתר ch-aviation, חברת בריז איירווייז מפעילה כיום עשרה מטוסי E190, שבעה מטוסי E195 ו-18 מטוסי A220-300 (עם 62 נוספים בהזמנה מאיירבוס).