חברת התעופה איתיחאד מאיחוד האמירויות הודיעה כי מטוס תפעיל את מטוס האיירבוס A380 הדו קומתי גם בטיסות בין אבו דאבי לניו יורק (JFK) החל מה-22 באפריל 2024. ה-A380 יפעל באחת משתי הטיסות היומיות של החברה לניו יורק, כאשר הטיסה היומית השנייה תופעל על ידי מטוסי בואינג 787-9.

מטוס A380 של איתיחאד
מטוס A380 של איתיחאד

מטוסי האיירבוס A380 הדו קומתיים של איתיחאד חזרו לשירות ביולי האחרון, לאחר שקורקעו במשך 3 שנים מאז תחילת מגפת הקורונה. מאז חזרו לשירות ארבעה מתוך עשרה מטוסים מדגם זה שברשותה של איתיחאד, כאשר עד כה הם פעלו רק בטיסות של החברה מאבו דאבי ללונדון. מדובר במטוסים יוקרתיים במיוחד, עם 3 מחלקות שירות: ראשונה (9 מושבים), עסקים (70 מושבים), תיירים (417 מושבים).

מושבי The Residence במטוסי האיירבוס A380 של איתיאחד
מושבי The Residence במטוסי האיירבוס A380 של איתיאחד

בנוסף, איתיחאד היא אחת מחברות התעופה היחידות בעולם שמציעות מחלקה יותר יוקרתית ממחלקה ראשונה במטוסים אלו, עם 2 סוויטות ״The Residence״. מדובר בסוויטות מפוארות במיוחד עם שלושה חדרים בכל אחת, כולל חדר שינה פרטי עם מיטה זוגית, חדר מקלחת צמוד ואזור מגורים. לכל נוסע יש דייל אישי שמלווה אותו לאורך הטיסה. הסוויטה נמצאת בקדמת המחלקה הראשונה בסיפון העליון של המטוס.

אותן סוויטות פרטיות לא מוצעות למכירה ישירה, אלא כשדרוג ממחלקה ראשונה. לכבוד ההשקה של מטוסי ה-A380 בקו לניו יורק, תציע החברה את השדרוג ממחלקה ראשונה לסוויטת The Residence במחיר של 2,990$ לנוסע אחד (במקום 4,520$) או כ-4,000$ לשני נוסעים, לכל כיוון. בהקשר זה נציין כי כרטיס טיסה הלוך ושוב במחלקה ראשונה מתחיל במחיר של 13,100$.

בסיפון העליון של מטוסי הסופרג׳מבו של איתיחאד נמצא גם The Lobby- טרקלין ובר שמיועדים לנוסעי מחלקות עסקים וראשונה. כל כלי ההגשה בטיסות איתיחאד הם פרי שיתוף פעולה של החברה עם המותג Armani/Casa.