החל מהיום ניתן להזמין כרטיסי טיסה בחברת התעופה הלאומית החדשה של מלטה, KM Malta Airlines, שתתחיל את פעילותה בתחילת חודש אפריל. נכון לעכשיו, תל אביב לא נכללת ברשימת היעדים של החברה החדשה.

כזכור, לאחר תקופה ארוכה של דיונים, ממשלת מלטה הודיעה באופן רשמי כי היא תסגור את חברת התעופה ההפסדית אייר מלטה בסוף חודש מרץ 2024, ובמקומה תקום חברת תעופה לאומית חדשה. ההחלטה לסגור את החברה ולהקים אותה מחדש מגיעה לאחר שבאיחוד האירופי סירבו לאפשר לממשלת מלטה הזרמה נוספת של סיוע ממשלתי.

היום החלה את פעילותה באופן רשמי חברת התעופה הלאומית החדשה של מלטה שקיבלה את השם KM Malta Airlines. החברה קיבלה באופן רשמי את תעודת המפעיל האווירי שלה (AOC) והן את רישיון המפעיל (OL) ממנהל התעופה האזרחי של מלטה. החברה צפויה לפעול ב-17 יעדים עם צי של שמונה מטוסי A320neo, לעומת אייר מלטה אשר על פי אתר ch-aviation, מפעילה כיום תמהיל של שישה מטוסי A320neo ו-A320-200.

במקביל הודיעה החברה כי היא תתחיל היום למכור כרטיסי טיסה לטיסות החל מה-31 במרץ 2024. באופן תמוה למדי בשנת 2023, בשלב הראשון תמכור חברת התעופה כרטיסי טיסה רק באמצעות שיחת טלפון למרכז המכירות של החברה, דרך משרד המכירות של החברה שהוקם בשדה התעופה הבינ״ל במלטה או דרך סוכני הנסיעות. נכון לעתה לא ניתן יהיה להזמין כרטיס טיסה דרך אתר אינטרנט של החברה שטרם הוקם.

עוד פרסמה החברה היום את לוח טיסות הקיץ של החברה ל-2024 שיכלול את היעדים אמסטרדם, ברלין, בריסל,  קטניה, דיסלדורף, לונדון  (הית׳רו וגטוויק), ליון, מדריד, מילאנו, מינכן, פריז (שארל דה גול ואורלי), פראג, רומא, וינה וציריך. נכון לעכשיו, תל אביב לא נכללת ביעדי הקיץ של החברה, למרות שחברת אייר מלטה הפעילה טיסות ישירות לתל אביב. כבר במצגת שערך ראש ממשלת מלטה לפני מספר חודשים עלה כי תל אביב תוסר ממפת היעדים של החברה החדשה.