בשבוע החולף חל שינוי קל במגמת ביטולי הטיסות של חברות התעופה הזרות לישראל, אז החלטנו לעשות סדר – אילו חברות טסות, לאן ובאיזו תדירות. כמובן שחברות התעופה הישראליות אל על, ישראייר וארקיע ממשיכות להפעיל טיסות על פי לוח מותאם.

חברת אתיופיאן איירליינס חזרה השבוע להפעיל 5 טיסות שבועיות מתל אביב לאדיס אבבה, ומשם מציעה טיסות למגוון יעדי המשך. אתיופיאן הייתה לחברת התעופה הזרה הראשונה שחזרה באופן רשמי לטוס לישראל.

חברת פליי דובאי ממשיכה לטוס לישראל ברצף מאז תחילת המלחמה, ואף העלתה השבוע את תדירות הטיסות שלה מתל אביב ל-2 טיסות טיסות יומיות בין תל אביב לדובאי (במקום טיסה יומית אחת לאחרונה או 4 בשגרה). מדובאי יכולים הנוסעים להמשיך בטיסות של פליי דובאי או אמירייטס לרשת גדולה של יעדים. החל מהיום חברת פליי דובאי היא למעשה החברה הזרה הפעילה ביותר בנתב״ג עם 2 טיסות יומיות.

חברת אייר אירופה הודיעה כי תחזור לטוס בקו שבין תל אביב למדריד החל מה-9 בינואר. אייר אירופה תעלה בהדרגה בין ינואר למאי מ-3 טיסות שבועיות ל-5 טיסות שבועיות. החל מיולי מתכננת החברה להפעיל טיסה יומית מתל אביב.

חברת איתיחאד מאיחוד האמירויות ממשיכה להפעיל 4 טיסות שבועיות מתל אביב לאבו דאבי ומשם למגוון יעדים המשך של החברה, בדגש על יעדים במזרח.

חברת אוזבקיסטן איירווייז ממשיכה להפעיל טיסות ישירות מתל אביב לטשקנט פעמיים בשבוע בימים שני וחמישי.

חברות התעופה רד ווינגס ואזימוט מרוסיה ממשיכות להפעיל טיסות ישירות מתל אביב לסוצ׳י, כל אחת עם 4-5 טיסות שבועיות .

חברת היינאן מסין ממשיכה להפעיל 2 טיסות שבועיות בין תל אביב לשנזן, אך ביטלה את הטיסות לבייג׳ינג ושנגחאי.

חברת Hi Sky מפעילה 3 טיסות ישירות בשבוע מתל אביב לקישינב, לצד ארקיע אל על וסאן דור.

תמונה: דוד דניאל