חברת התעופה וירג׳ין אטלנטיק מצטרפת היום לרשימת חברות התעופה הזרות שחוזרות לטוס לישראל מאז תחילת מלחמת חרבות ברזל.

חברת התעופה הבריטית מודיעה היום כי היא תחדש את טיסותיה לישראל בתאריך 17.3.24 מלונדון לתל אביב וב 18.3.24 מתל אביב ללונדון. מבדיקה במערכת ההזמנות עולה כי נכון לעכשיו וירג׳ין תפעיל טיסה יומית אחת, לעומת שתי טיסות יומיות בשגרה.

בוירג׳ין אטלנטיק מודיעים כי הם ממשיכים את המדיניות הגמישה במיוחד שלהם לנוסעים שכוללת שינוי ללא עלות אך גם ללא הפרשי תעריף, גם אם הטיסה לא בוטלה. מדובר במדיניות גמישה במיוחד שכן לרוב חברות התעופה דורשות הפרשי תעריף גם במידה ואינן גובות דמי שינוי.

וירג׳ין אטלנטיק תצטרף לחברות התעופה אייר אירופה ואתיופיאן איירליינס שכבר חידשו או הודיעו על חידוש הטיסות לתל אביב. אתיופיאן איירליינס כבר חזרה לטוס לישראל בחודש נובמבר והפסיקה כבר לעלות לתדירות של 5 טיסות שבועיות בין תל אביב לאדיס אבבה. אייר אירופה הודיעה על כוונתה לחזור בהדרגה להפעיל טיסות מתל אביב, עם 3 טיסות שבועיות החל מה-22 בינואר.

ברקע לכך, מאמצים של גורמים שונים ברשות שדות התעופה משרד התחבורה לחדש את הטיסות של חברות התעופה הזרות לתל אביב. החברות הזרות מצידן דורשות חלקן ערבות של מדינת ישראל לרכיבים בפוליסת הביטוח שלהם שלא מכוסים בזמן טיסה לישראל כל זמן שהמלחמה נמשכת, בדגש על רכיבים של פגיעה במטוסים.