כבר כמעט שלושה חודשים, מאז השביעי באוקטובר, שרוב חברות התעופה הזרות לא טסות לישראל. שלושת החברות הישראליות המשיכו לטוס בעוד מעטות מהזרות המשיכו להפעיל טיסות לישראל אך בכמות נמוכה מזו שהיתה לפני מלחמת חרבות ברזל.

חלק מחברות התעופה הזרות הודיעו כי לא יטוסו עד הודעה חדשה, בעוד אחרות הודיעו כי כל טיסותיהן עד תאריך מסוים מבוטלות. בשבועיים האחרונים היינו עדים להצהרות חיוביות מצד מספר חברות תעופה כי הן מתכננות להחזיר את הטיסות שלהן לישראל בקרוב, אז בואו נעשה סדר ונסכם מי טסה ומי מתכננת לחזור לטוס לישראל.

חברות התעופה שטסות היום כמעט באופן מלא הן שלושת חברות התעופה הישראליות אל על, ארקיע וישראייר. בגזרת החברות הזרות, חברת התעופה אתיחאד מפעילה מספר טיסות לאבו דאבי, פליי דובאי מספר טיסות שבועיות לדובאי ולאחרונה אתיופיאן איירליינס חידשה את טיסותיה לאדיס אבבה. בשבועיים האחרונים קיבלנו בשורות טובות מצד כמה חברות תעופה שהודיעו כי יחדשו את הטיסות שלהן לישראל, ואלו הן:

קבוצת לופטהנזה – טיסות לאוסטריה, גרמניה ושוויץ

קבוצת לופטהנזה שכוללת את חברות התעופה לופטהנזה, אוסטריאן איירליינס וסוויס הודיעה כי היא צפויה לחדש חלק מטיסותיה לישראל החל מהשמיני בינואר, 2024. בשלב הראשון לופטהנזה תציע ארבע טיסות שבועיות לפרנקפורט, גרמניה ושלוש טיסות שבועיות למינכן, גרמניה. בנוסף, אוסטריאן איירליינס מתוכננת להפעיל שמונה טיסות שבועיות לוינה, אוסטריה. חברת התעופה סוויס תפעיל חמש טיסות שבועיות לציריך, שוויץ. לו”ז הטיסות יפורסם החל מה 18 בדצמבר 2023, ומיום זה יהיה ניתן להזמין את הטיסות.

וירג’ין אטלנטיק – טיסות ללונדון

עד לפני המלחמה וירג’ין אטלנטיק הפעילה שתי טיסות יומיות בקו תל אביב-לונדון, ולאחרונה הודיעה כי תחדש את קו הטיסות החל מה 17 במרץ, 2024 מלונדון לתל אביב, והחל מה 18 במרץ מתל אביב ללונדון. כרגע לא ברור אם מדובר על טיסה יומית או שתיים כמו שהיה לפני המלחמה.

מטוס 787 של חברת וירג׳ין אטלנטיק
מטוס 787 של חברת וירג׳ין אטלנטיק
TAROM – טיסות לבוקרשט

חברת התעופה הרומנית TAROM הודיעה כי תחדש את טיסותיה בקו תל אביב-בוקרשט החל מתאריך ה 1.1.2024. בשלב הראשון היא תפעיל שתי טיסות שבועיות בימים ראשון וחמישי.

TAROM
TAROM
אייר אירופה – טיסות למדריד

חברת התעופה הספרדית הודיעה כי תחדש את קו הטיסות שלה תל אביב-מדריד החל מהתשיעי בינואר, 2024. בשלב הראשון תפעיל שתי טיסות שבועיות, מה שצפוי להתרחב בהמשך עד לכדי טיסה יומית בין היעדים. למרות ההודעה על חידוש הטיסות, הודיעה היום אייר אירופה על דחייה נוספת בהחזרת הקו כך שחידוש הטיסות למדריד ידחה שוב לתאריך ה-9 בפברואר.

מטוס 787 של אייר אירופה

אלו הודעות משמחות ומצביעות על מגמה חיובית בקרב חברות התעופה הזרות, אך יש לקחת בחשבון שזה עלול להשתנות בעקבות החמרה של המצב הבטחוני כמו שראינו בתחילת המלחמה. בכל מקרה במידה והוזמן כרטיס טיסה והטיסה בוטלה, על חברת התעופה לזכות את הנוסע זיכוי מלא עבור הכרטיס שנרכש.