אייר אינדיה, חברת התעופה הלאומית של הודו, הציגה השבוע את מטוס האיירבוס A350 הראשון של החברה ולמעשה הראשון שמחזיקה חברת תעופה בהודו.

מטוס האיירבוס A350 הראשון של אייר אינדיה
מטוס האיירבוס A350 הראשון של אייר אינדיה

אייר אינדיה קיבלה את מטוס האיירבוס A350-900 הראשון שלה עם צביעת המטוסים החדשה של החברה. המטוס הגיעה ממפעל איירבוס בטולוז כאשר טיסת המסירה הופעלה באמצעות סימן הקריאה AI350. בכך הפכה אייר אינדיה לחברת התעופה ההודית הראשונה שמפעילה מטוס ממשפחת מטוסים זו. אייר אינדיה הייתה גם חברת התעופה ההודית הראשונה שהכניסה את הצי מסוג בואינג 787 דרימליינר ב-2012.

מטוס ה-A350 של אייר אינדיה יכנס לשירות מסחרי בינואר 2024, תחילה בטיסות פנים בהודו במסגרת טיסות היכרות של הצוות עם המטוס. לאחר מכן יכנס המטוס לשירות בטיסות לטווח ארוך ליעדים ברחבי רשת הטיסות של החברה, כאשר לוח הטיסות המדויק של המטוס יפורסם בשבועות הקרובים.

מדובר במטוס ראשון מבין 20 מטוסים מדגם זהה שהזמינה אייר אינדיה, עם עוד חמישה אשר צפויים להימסר לחברה עד מרץ 2024. סך כל ההזמנות של אייר אינדיה מאיירבוס עומד על 250 מטוסים חדשים, כולל 20 מטוסים מהגרסא הגדולה יותר במשפחה A350-1000.

מחלקת עסקים במטוסי איירבוס A350 של אייר אינדיה
מחלקת עסקים במטוסי איירבוס A350 של אייר אינדיה

מטוסי ה-A350-900 של אייר אינדיה מגיעים עם 316 מושבים בתצורה של שלוש מחלקות שירות: 28 סוויטות פרטיות במחלקת עסקים, 24 מושבים פרימיום אקונומי ו-264 מושבי תיירים. כל המושבים במטוס כוללים מערכת בידור אישית של פנסוניק עם מסכי HD. יוזכר, כי המטוסים שנמסרו לאייר אינדיה ייוצרו במקור עבור חברת התעופה הרוסית אירופלוט, אך לא נמסרו לה בשל הסנקציות המערביות על רוסיה בעקבות הפלישה לאוקראינה.

מחלקת תיירים פרימיום במטוסי איירבוס A350 של אייר אינדיה
מחלקת תיירים פרימיום במטוסי איירבוס A350 של אייר אינדיה

במטרה להכניס אותם לשירות מהר ככל הניתן, אייר אינדיה החליטה להשאיר את המטוסים עם קונפיגורציית הושבה שתוכננה עבור אירופלוט, אשר נחשבת יוקרתית למדי, עם שינויים קוסמטיים כדי להתאים אותם מעט לשפה העיצובית של חברת התעופה הלאומית של הודו.

מחלקת תיירים במטוסי איירבוס A350 של אייר אינדיה
מחלקת תיירים במטוסי איירבוס A350 של אייר אינדיה

חברת התעופה חושפת במקביל ובהדרגה את זהות המותג החדשה שלה. בשבוע שעבר חשפה את קולקציית המדים החדשה שלה לצוותי הטיסה שעוצב על ידי מעצב הודי מוכר. המדים החדשים יכנסו לשירות החל מכניסתו לשירות של מטוס ה-A350.