אחרי פרסומים, הכחשות, שינויים, האם הפעם זה יקרה? לחדשות תעופה נודע שחברת התעופה יונייטד נערכת לחזור להפעיל טיסות ישירות מתל אביב החל מחודש פברואר.

חברת התעופה יונייטד נערכת להפעיל טיסות מתל אביב החל מה-2 בפברואר עם לוח טיסות מצומצם שיכלול בשלב ראשון טיסת בוקר יומית בין תל אביב לניו יורק (EWR). טיסת UA85 צפויה להמריא כל יום מתל אביב בשעה 11:30 ולנחות בניו יורק בשעה 16:40, והטיסות יופעלו כמו בעבר במטוסי הבואינג 787-10 הגדולים במשפחת הדרימליינר. יצוין כי תכנית זו לא פורסמה עדיין באופן רשמי, וכמו עם כל חברות התעופה הזרות שחוזרות לישראל, גם תכנית זו כפופה לשינויים בהתאם להתפתחות המצב בישראל.

למעשה יונייטד רואה חשיבות רבה בטיסות לתל אביב ולמרות המצב, החברה נערכה בתכנון היעדים שלה ל-2024 להפעיל טיסות לתל אביב והקצתה ציוד ייעודי (מטוסים) לכך. במידה והכל יעבוד כשורה, ביונייטד נערכים להתרחב תוך זמן קצר ל-2 טיסות יומיות, שכן הביקוש ככל הנראה בהחלט מצדיק זאת.

נכון לעכשיו החברה לא צפויה לחדש באותו מועד את הטיסות לשאר היעדים אליה טסה החברה לפני המלחמה כמו סן פרנסיסקו ושיקאגו. ליעדים אלו נערכת החברה לחזור בתקווה לקראת סוף חודש מרץ.

יונייטד צפויה להיות חברת התעופה הזרה הראשונה שתחזור להפעיל טיסות ישירות מתל אביב לארה״ב. יונייטד תצטרף לאל על שהייתה חברת התעופה היחידה שחיברה את תל אביב לצפון אמריקה במהלך מלחמת חרבות ברזל. במקביל חברת דלתא הודיעה כי היא עוקבת אחר המצב הבטחוני באזור, וביטלה את טיסותיה מארה”ב (ניו יורק, בוסטון ואטלנטה) לישראל עד ה 29 במרץ 2024.

באשר למחירים, נכון לעכשיו אין בשורה משמעותית שכן טיסת הלוך ושוב מתחילה במחיר של כ-2,000$ לחודש פברואר. זאת כאשר לפני המלחמה מכרה יונייטד טיסות מתל אביב במחירים זולים למדי, באזור ה-600$. עם זאת, אפשר להעריך שככל שהחברה אכן תשלים את ההיערכות לטוס לישראל, היא תפרסם את הטיסות במחירים נמוכים יותר.