במהלך מלחמת חרבות ברזל האמירו מחירי הטיסות לניו יורק, במיוחד ביחס לעונת החורף שבה בשנה רגילה ניתן למצוא מחירי “מציאה”. אבל עכשיו חזרה של שחקניות חדשות-ישנות הביאה לירידה חדה במחירי הטיסות מתל אביב.

בשבועות האחרונים הייתה אל על חברת התעופה היחידה שחיברה בין תל אביב לניו יורק בטיסות ישירות. גם בזירת טיסות הקונקשן כמעט ולא ניתן היה למצוא טיסות דרך אירופה, בהיעדר טיסות של חברות זרות מהארץ. ככל שהביקוש גבר אל על הגדילה את ההיצע, כשגם אז טיסות התמלאו בקלות יחסית ובהתאם האמירו מחירי הטיסות. נזכיר כי לפני תחילת המלחמה היה ניתן למצוא טיסות ישירות לחורף הקרוב החל מ-600$.

כעת נראה שהחזרה ההדרגתית של חברות התעופה הזרות כבר מובילה לירידה חדה במחירי הטיסות. ספציפית, נראה כי חזרתה של קבוצת לופטהנזה מכניסה תחרות ומחירים אטרקטיביים לטיסות לניו יורק בחורף הקרוב. נזכיר כי קבוצת לופטהנזה הודיעה כי היא צפויה לחדש את חלק מטיסותיה לישראל החל מהשמיני בינואר, 2024. בשלב הראשון לופטהנזה תציע ארבע טיסות שבועיות לפרנקפורט ושלוש טיסות שבועיות למינכן; אוסטריאן איירליינס תפעיל שמונה טיסות שבועיות לוינה וחברת סוויס תפעיל חמש טיסות שבועיות לציריך.

בחודש ינואר למשל, כרטיס לטיסה ישירה של אל על מתחיל כרגע במחיר של כ-1,135$. במקביל, מציעות חברות התעופה בקבוצת לופטהנזה טיסות דרך שדות תעופה באירופה, החל ממחיר של 599$. היתרון של קבוצת לופטהנזה היא שניתן בקלות להזמין טיסת הלוך עם חברת תעופה אחת וחזור עם חברת תעופה אחרת – במידה וזו מציעה קונקשן נוח יותר או תעריף זול יותר.

טיסות עם סוויס לניו יורק - החל מ-611$
טיסות עם סוויס לניו יורק – החל מ-611$

כך למשל מצאנו שילוב של טיסת הלוך מתל אביב לניו יורק דרך וינה עם אוסטריאן וחזור עם סוויס דרך ציריך, עם זמני קונקשנים נוחים יחסית, במחיר של 770$. בחודש פברואר כבר ניתן למצוא טיסות של סוויס דרך ציריך עם קונקשן נוח בציריך החל ממחיר של 611$. גם הנוסעים במחלקת עסקים יראו הבדל משמעותי, עם טיסות של סוויס ואוסטריאן במחלקת עסקים במחירים שמתחילים בכ-2,400$ לעומת 5,720$ במחלקת עסקים עם אל על.

כמובן שחשוב לקחת בחשבון שגם בעת הנוכחית יש מרכיב מסוים של חוסר וודאות בהזמנה עם חברות התעופה הזרות. כבר קרו מספר מקרים של חברות שהודיעו שיחזרו לטוס לישראל אך דחו את החזרה בפרק זמן מסוים. נזכיר, כי פרסמנו אתמול שחברת התעופה יונייטד צפויה גם היא לחזור לטוס לישראל החל מחודש פברואר, תחילה עם טיסה יומית אחת.