מטוס איירבוס A350 של חברת התעופה היפנית ג׳אפאן איירליינס (Japan Airlines) תועד עולה בלהבות בנמל התעופה טוקיו האנדה (HND) עם הנחיתה שלו בשדה, ככל הנראה לאחר התנגשות במטוס של משמר החופים.

בסרטונים שפורסמו ברשת נראה המטוס עולה בלהבות מאזור החלונות והמנוע במהלך הנחיתה על מסלול הטיסה. על פי הדיווחים השונים, כל הנוסעים והצוות על סיפון מטוס ה-A350 התפנו בשלום, אך לא ידוע מה מצבם של חמישה מתוך ששת האנשים על סיפון המטוס הקטן יותר של משמר החופים

מטוס ה-A350 הגיע בטיסת פנים JL516 מסאפורו לטוקיו, טיסה שיצאה לדרכה מעט לפני 14:00 שעון מקומי ונחתה בשעה 17:47. את הטיסה הפעיל כאמור מטוס איירבוס A350-900 0 (רישום JA13XJ) בן שנתיים בלבד.

בסרטונים נוספים שפורסמו נראו כבאיות מנסות להשתלט על שריפה בזמן שהמטוס בוער לחלוטין ונראו הרוס כליל. מאגר נתוני המטוסים של אתר Planespotters כבר מציג את המטוס כלא שמיש. על פי אתר simpleflying, מדובר במטוס ה-A350 הראשון שנהרס כליל אי פעם, כמעט תשע שנים לאחר שדגם מטוס זה נכנס לראשונה לשירות עם קטאר איירווייס בינואר 2015.

נוסעים בטיסה תיעדו את הנחיתה הדרמטית מתוך תא הנוסעים ובתיעוד נוסף (בסרטון מעלה) ניתן לראות את הרגע שבו נוסעים ברחו על פני מסלול הטיסה בזמן שהמטוס עולה באש מאחוריהם. מאותם דיווחים עולה שהנוסעים נשארו רגועים בצורה מפתיעה, גם כאשר עשן מילא את תא הנוסעים.

חברת ג׳אפאן איירליינס מחזיקה 15 מטוסים מדגם זה בגיל ממוצע של 3.2 שנים ולפני פחות מחודש הציגה לראווה את מטוס האיירבוס A350-1000 הראשון של החברה, שקיבל עיצוב פנימי מפואר במיוחד.