על פי דיווח של רויטרס, חברת הלואו קוסט ההודית הצעירה Akasa Air נמצאת במו״מ להזמנה של כ-150 מטוסי בואינג צרי גוף ממשפחת מטוסי ה-737MAX.

המשא ומתן על רכש המטוסים הגדול צפוי להתפרסם ב-Wings India, אירוע התעופה האזרחי הגדול ביותר במדינה המתוכנן ל-18-21 בינואר. מדובר בהזמנה נוספת להזמנה קיימת של 76 מטוסי בואינג 737MAX.

הזמנת המטוסים החדשה של אקאסה נועדה ככל הנראה לתמוך בהתרחבות המקומית והבינלאומית של החברה. כיום מפעילה חברת התעופה ההודית הצעירה טיסות פנים בהודו בלבד, והרכש החדש נועד לתמוך ביעד של החברה להתרחב לטיסות ליעדים זרים סמוכים כמו דרום מזרח אסיה והמזרח התיכון. כזכור, בחודש ספטמבר דיווחנו כי החברה נערכת להפעיל את קו הטיסה הבינ״ל הראשון של החברה ליעד במזרח התיכון שזהותו לא נחשפה.

אקסה היא חברת התעופה הצעירה ביותר בהודו, והיא הצליחה להשיג לנתח שוק של 4% מאז שהחלה לטוס ב-2022, מול 60% של אינדיגו, חברת לואו קוסט הודית וחברת התעופה הגדולה בהודו ו-26% של חברות התעופה החברות בקבוצת טאטא, כולל אייר אינדיה.

מדובר בעסקאת הענק השלישית בשוק ההודי בתוך שנה בלבד. כזכור, אינדיגו אינדיגו ביצעה ביוני הזמנת שיא של 500 מטוסי איירבוס צר גוף, וזאת לאחר הזמנה כוללת של 470 מטוסים ע״י אייר אינדיה מאיירבוס ובואינג מוקדם יותר בשנה שעברה.