חברת אל על מודיעה היום על החזרת קו הטיסות הישיר לטוקיו, כשנה לאחר השקתו, וכן על הפיכתו לקו במתכונת שנתית קבועה.

אל על הודיעה היום על החזרת קו הטיסות הישיר מתל אביב לטוקיו ויותר מכך מודיעה על הרחבתו ממתכונת עונתית (מרץ-נובמבר) למתכונת שנתית מלאה, זאת על מנת לתת מענה לעלייה ברצון הישראלים לטוס ליפן לצורכי תיירות וכמובן למגזר העסקי. הפיכתו של הקו לקו במתכונת מלאה יאפשר לאוכלוסיות מסויימות כמו אנשי עסקים וישראלים הגרים ביפן להסתמך על הקו לאורך השנה.

כפי שפרסמנו מוקדם יותר, קו הטיסות של אל על לטוקיו הופסק במהלך מלחמת חרבות ברזל, זמן קצר לפני המועד שתוכנן להפסקתו כקו עונתי. הטיסה הראשונה צפויה להמריא ב-6 במרץ 2024, עם עד 4 טיסות בשבוע בקו ת”א-טוקיו לאורך כל השנה. נכון לעכשיו לוח הטיסות מלא בטיסות למכירה עד דצמבר 2024. במסגרת ההשקה מציעה אל על מחיר מבצע מיוחד של 999$ לכרטיס טיסה הלוך ושוב בתעריך LITE שאינו כולל כבודה (טרולי בלבד) או הושבה.

במצב הקיים, מגוון האפשרויות הקיימות לטיסה ליפן כולל טיסה עם חברות כמו אתיופיאן איירליינס עם קונקשן ארוך באדיס אבבה, טיסה עם איתיחאד דרך אבו דאבי או שילוב טיסות של פליי דובאי ואמירייטס דרך דובאי. עם חזרת חברות התעופה האירופאיות, בדגש על קבוצת לופטהנזה, יתאפשר שוב לטוס לטוקיו דרך אירופה, עם זמן טיסה ארוך בשל כיווני הטיסה.

עוד נזכיר כי, אל על חתמה במהלך 2023 על הסכם שיתוף קוד (CODESHARE), עם חברת התעופה היפנית ANA, מה שמאפשר לנוסעי אל על לשלב בכרטיס אחד טיסה של אל על לטוקיו וטיסת המשך של ANA ליעדים פנים ביפן.

שלומי זפרני, סמנכ”ל מסחר וקשרים תעופתיים באל על: “הקו לטוקיו הושק בהצלחה רבה בשנה שעברה וזכה לאהדת הנוסעים במהלך חודשי הפעלתו. לאור הצורך העולה בקרב הישראלים לצאת לטיסות התאווררות ובקרב המגזר העסקי שממשיך לנהל קשרי עבודה ענפים ביפן, החלטנו להרחיב את פעילות הקו למתכונת שנתית מלאה הכוללת עד 4 טיסות שבועיות. יפן נחשבת למדינה אוהדת מאוד כלפי ישראל, ותצטרף לרשימת היעדים אליהם מפעילה החברה טיסות ישירות. אנו ממשיכים לבצע התאמה בלוח הטיסות בהתאם לצורך העולה בקרב הנוסעים, ולהוות את הגשר האווירי בין ישראל לעולם”.