במהלך אופטימי למדי חזרה השבוע קבוצת לופטהנזה לטוס לישראל עם טיסות של לופטהנזה, אוסטריאן וסוויס מתל אביב ליעדי הקבוצה השונים באירופה. כעת נודע לנו על 8 חברות תעופה שצפויות לחזור לישראל.

בהודעה של רשות שדות התעופה צוין כי בהמשך החודש צפויות לחזור לפעילות בישראל חברות תעופה נוספות ובכללן חברת טוס הקפריסאית, טראנסאוויה לצרפת, בלו בירד לפראג, בולגריה אייר לסופייה אייר פראנס לצרפת, חברת לוט הפולנית וחברת וויולינג. כמובן שחזרתן של אותן חברות בפועל תלויה בהתפתחות המצב ונתונה לשינויים.

אלו יצטרפו לרשימה מתארכת של חברות תעופה שכבר הודיעו על חזרה לישראל עם תחילת שנת 2024. בנוסף לקבוצת לופטהנזה צפויות לחזור לטוס לישראל גם גם חברת אייג׳יאן היוונית (11/1), אייר אירופה (1/2) ולחברת טארום הרומנית שכבר שבה לפעילות בנתב”ג בשבוע שעבר. עוד בשורה חיובית מגיעה מכיוון פליי דובאי שתחזור החל מה-20 בינואר לפעילות מלאה בישראל עם 4 טיסות יומיות בין תל אביב לדובאי, כמו לפני המלחמה.

לכבוד חזרתן לישראל בחרו חלק מחברות התעופה לצאת במבצעים על הטיסות שלהם, ככל הנראה במטרה למלא את המטוסים בזמן קצר יחסית. כך למשל תציע חברת אייר אירופה טיסות הלוך ושוב למדריד החל ממחיר של 219$, למזמינים עד ה-21.1 לטיסות שיחזרו לישראל עד ה-13.6. הטיסות של אייר אירופה יתבצעו במטוסי בואינג 787 דרימליינר שמציעים חוויית טיסה משודרגת ביחס למטוסים צרי גוף.

חברת אייג׳יאן היוונית תציע 20-40% הנחה על כרטיסי טיסה לכל יעדי החברה מתל אביב למזמינים כרטיס טיסה עד ה-14 בינואר ולטיסות בין ה-1.2 ועד ה-26.10.24. ההנחה תנתן לפי התקופה ותעריף המחיר שייבחר הנוסע (לייט/פלקס/קומפורט). אייג׳יאן תפעיל תחילה ארבע טיסות שבועיות בין תל אביב לאתונה החל מה-11/1.