מטה משפחות החטופים מפרסמים היום כי בשיתוף פעולה עם אל על,  לציון יום ה-100 לחטיפה אל על תשנה את שם טיסת הדגל של החברה מ-LY001 ל-LY100.

ביום א׳ הקרוב, 14 בינואר 2024, יצויינו 100 ימים שבו החטופים הישראלים נמצאים בשבי החמאס בעזה. כאות הזדהות עם מאבק משפחות החטופים, חברת אל על תשנה את שם הטיסה המזוהה ביותר עם החברה: LY001 שיוצאת בשעה 1:00 מתל אביב לנמל התעופה JFK שבניו יורק ב-14 בינואר, ותיקרא LY100 לציון 100 ימים מאז החטיפה.

מטוס בואינג 787 של אל על - ״ירושלים של זהב״
מטוס בואינג 787 של אל על – ״ירושלים של זהב״. תמונה: דוד דניאל

הטיסה תתבצע במטוס הבואינג 787 דרימליינר בצביעה הייחודית ״ירושלים של זהב״ (בתמונה) עליו הודבקה בחודש שעבר המדבקה ״STAND WITH ISRAEL״.

מטה משפחות החטופים מסרו בנושא: ״אנחנו לא מאמינים שהגענו ליום ה-100. 100 ימים שיקירינו במנהרות החמאס ללא מים, מזון, וטיפול רפואי מציל חיים. אנו מודים לחברת אל על, שנרתמה מהיום הראשון לסייע למשפחות, על מאמציה להעלאת המודעות לצורך הדחוף בשחרור החטופים שחייהם בסכנה מיידית״.

כזכור, אל על הקימה מערך לתמיכה במשפחות החטופים, בראשותו של ירום ודיש, סמנכ״ל בכיר למכירות ותיירות באל על, וזאת כחלק מהסיוע של החברה למטה משפחות החטופים במאמצים להשבתם ארצה. המערך של אל על מסייע למטה החטופים במאמציהם להחזיר את יקיריהם, בדגש על הטסת קרובי המשפחה ונציגיהם למדינות שונות ברחבי העולם. באותן נסיעות פועלים נציגי המשפחות לקדם את מאמצי השחרור של החטופים הנמצאים בשבי החמאס כבר חודש ימים וכן פועלים למטרות הסברה והעלאת המודעות בעולם.