חברת התעופה אייר אירופה ככל הנראה דוחה בפעם השנייה את החזרת קו הטיסות הישיר בין תל אביב למדריד, שתוכנן לחזור לפעול החל מחודש פברואר

חברת אייר אירופה הייתה חברת התעופה האירופאית הראשונה להודיעה כי תחזור להפעיל טיסות ישירות לתל אביב החל מה-9 בינואר 2024 וזמן קצר לאחר מכן הודיעה החברה על דחיית מועד חזרת הטיסות ל-1 בפברואר. היום בלי הודעה מוקדמת החלה החברה לבטל טיסות של נוסעים גם לחודש פברואר. מבדיקה במערכת ההזמנות עולה כי נכון לעכשיו בוטלו כל הטיסות של החברה מתל אביב עד ל-22 בפברואר

יצוין, כי העמוד הייעודי באתר של חברת אייר אירופה שמעדכן על שינויים בטיסות לתל אביב טרם עודכן ובאותו עמוד מצויין שהחברה תחזור להפעיל 3 טיסות שבועיות החל מה-1 בפברואר 2024, ככל הנראה עמוד זה יעודכן בקרוב בהתאם. כזכור, על פי התכניות המקורית, החברה צפויה להתחיל עם 3 טיסות שבועיות ולהרחיב את פעילותה לאורך השנה על פי תכנית קבועה מראש, עד לכדי טיסה יומית החל מחודש יולי.

בהתאם חשוב לזכור כי גם חברת תעופה זרה שהודיעה כי תחזור להפעיל טיסות לישראל, ואפילו חברות תעופה שחזרו בפועל, יכולות לשנות את התוכניות שלהן בהתאם להערכת המצב והתפתחות האירועים בשטח. על כן, גם בעת הזו קיים סיכון מסוים בהזמנת כרטיסי טיסה עם חברות זרות שיש לקחת בחשבון.

מאז ההכרזה של חברת אייר אירופה כבר הספיקה קבוצת לופטהנזה להודיע על חזרתה לישראל עם טיסות של חברות התעופה לופטהנזה, אוסטריאן וסוויס. השבוע אף נחתו בנתב״ג הטיסות הראשונות של חברות הקבוצה בפועל שצפויות לפעול בהיקף של כ-30% מהפעילות שלהן בשגרה. השבוע כזכור גם הודיעה חברת התעופה אייר פראנס כי תחדש את טיסותיה בין תל אביב לפריז החל מה-24 בינואר עם 3 טיסות שבועיות מתל אביב לפריז.