במקביל לעלייה בביקוש לטיסות, בשבועות האחרונים חלה מגמה חיובית של חברות תעופה זרות שהודיעו כי יחזרו לטוס מישראל. עשינו סדר בכל החברות הזרות שצפויות לחזור לטוס מישראל.

כזכור, נכון לעכשיו כבר חזרו לטוס לישראל חברות התעופה אתיופיאן איירליינס, חברות התעופה בקבוצת לופטהנזה (לופטהנזה, סוויס, אוסטריאן), אייג׳יאן וטארום מרומניה. בנוסף הודיעה חברת פליי דובאי כי תחזור להפעיל טיסות בין תל אביב לדובאי בתדירות שהייתה לפני המלחמה עם 4 טיסות יומיות. להערכתנו בשבועות הקרובים חברות תעופה נוספות יצטרפו למגמה ויחזירו את טיסותיהם לתל אביב בהיקף מצומצם.

אייר פראנס: אייר פראנס צפויה לחדש את טיסותיה בין תל אביב לפריז החל מה-24 בינואר במתכונת של 3 טיסות שבועיות מתל אביב לפריז בימי ראשון, רביעי וחמישי. הטיסות יבוצעו במטוסי האיירבוס A350-900 היוקרתיים של החברה עם 3 מחלקות שירות: תיירים, פרימיום ועסקים.

לוט: חברת התעופה הפולנית תחזור להפעיל טיסות ישירות בין תל אביב לוורשה החל מה-28 בינואר. תחילה יופעלו 4 טיסות שבועיות בימי ראשון, שני, שלישי וחמישי. החל מה-18 בפברואר תחזור החברה להפעיל טיסה יומית בקו שבין תל אביב לוורשה.

טוס איירווייז: צפויה לחדש את טיסותיה מתל אביב ללרנקה ב-25 בינואר עם 3 טיסות שבועיות בימים ראשון, שני וחמישי.

אייר אירופה: חברת התעופה הספרדית הייתה חברת התעופה האירופאית הראשונה להודיעה כי תחזור להפעיל טיסות ישירות לתל אביב החל מה-9 בינואר 2024. השבוע הודיעה החברה על דחייה שנייה של מועד חזרתה לישראל, כשהפעם היא מתכננת לחזור לפעילות בישראל ב-22 בפברואר.

אייר סיישל: הודיעה אתמול על כך שתחזור להפעיל טיסות לישראל החל מה-6 בפברואר במתכונת של טיסה שבועית אחת בימי שלישי. בהמשך צפויה החברה להגדיל את תדירות הטיסות.

נכון לעכשיו אין שינוי במדיניות של חברות הלואו קוסט. ריינאייר אמנם עדיין מוכרת כרטיסים לחודש פברואר, מה שמוביל לשמועות על כך שתחזור לטוס לישראל. בפועל, החברה לא הודיעה באופן רשמי שתחזור לטוס לישראל כך שישנה אפשרות סבירה שהיא תאריך את השהיית טיסותיה לתל אביב גם מעבר לחודש פברואר. שאר חברות הלואו קוסט ביטלו את טיסותיהן לארץ לפחות עד חודש מרץ.