הנה חידוש שכל חובבי התעופה כנראה יעריכו: חברת התעופה אייר אינדיה תאפשר מעכשיו לנוסעי החברה לראות את מספר הרישום של המטוס הספציפי שיפעיל את הטיסה שלהם.

חברת התעופה אייר אינדיה, תחת תאגיד טאטא, משקיעה אין ספור משאבים ומאמצים בחידוש החברה מהיסוד, בדרך ליעד שלה להיות אחת מחברות התעופה המובילות בעולם. כמעט כל שבוע מגיע עדכון על מוצר, שירות או שדרוג כלשהו מבית אייר אינדיה. ועכשיו מגיע עדכון שיעריכו בעיקר חובבי התעופה: אייר אינדיה תאפשר לנוסעים לראות באפליקציה החדשה של החברה את מספר הרישום של המטוס שיפעיל את הטיסה שלהם.

הקהל הרחב אולי ירים גבה, אבל חובבי התעופה יודעים בדיוק על מה אנחנו מדברים: בשעות שלפני הטיסה אנחנו נכנסים לרדאר הטיסות ובודקים האם כבר הוקצה מספר רישום של מטוס ספציפי לטיסה. הבדיקה הזו עוזרת לנו להבין האם דגם המטוס שחשבנו שנטוס בו הוא אכן זה שיפעיל את הטיסה. כמו כן, מספר הרישום הספציפי מאפשר לנו לדעת האם במטוס יותקנו מחלקות ההושבה שאנחנו מצפים להן.

בימים האחרונים עולים דיווחים של נוסעים ברשת החברתיות על כך שחברת אייר אינדיה החליטה לחסוך לחובבים את ההתעסקות הזו ותציג כאמור מעכשיו את מספר הרישום של המטוס שיפעיל את הטיסה. בנוסף תציג אייר אינדיה מהיכן מגיע המטוס ליעד שממנו אתם צפויים להמריא, לצד מידע טריוויאלי יותר כמו זמן המראה והגעה צפויים, זמן טיסה ומידע על שער העלייה למטוס. על פי אתר simpleflying, האפליקציה מודרנית למדי וכוללת גם מעקב אחר מזוודות, מציאת טרקלין בנמל התעופה וכן איתור אטרקציות באזור שלך.

אמנם מדובר במהלך ״קטן״ יחסית אבל כזה שמשקף לדעתי את המהפך שעוברת אייר אינדיה והמאמץ של החברה לחשוב גם על הפרטים הקטנים ביותר שישדרגו את חוויית הנוסע. המהלך מגיע בתזמון מעניין: כדי לענות על הביקושים, אייר אינדיה הכניסה לשירות מטוסים שהגיעו ממקומות שונים, כך שבכל מטוס מותקנות מחלקות שונות ויש חשיבות נוספת לידיעה באיזה מטוס ספציפי אתה טס.

מטוס איירבוס A350 ראשון של אייר אינדיה
מטוס איירבוס A350 ראשון של אייר אינדיה

בנוסף, מדובר בתקופה שבה מטוס האיירבוס A350 הראשון של החברה צפוי להיכנס לשירות, תחילה בקווי פנים בתוך הודו לטובת טיסות היכרות של הצוות. טיסת הבכורה של המטוס תהיה מנמל התעופה הבינלאומי בבנגלור (BLR) לנמל התעופה הבינלאומי במומבאיי (BOM) ב-22 בינואר. סה״כ הזמינה החברה 20 מטוסי A350-900 ו-20 מטוסי A350-1000.

בין החידושים שהציגה אייר אינדיה מאז רכישתה ע״י תאגיד טאטא ושתפנו איתכם בעבר: רכש מטוסים ענק (470 מטוסים), הצגת מיתוג חדש לחלוטין, הצגת מחלקות שירות חדשות לחלוטין ומפנקות (ראשונה, עסקים, פרימיום ותיירים), הטמעת עמדות צ׳ק אין ושליחת מזוודות עצמאית, מערכת שדרוגים חדשה ועוד הרבה מהלכים.